Když jsme v neděli 1. března po poledni skládali lyže a snowboardy do autobusu směr Karlov, málokdo z účastníků věřil, že si zdokonalí své lyžařské dovednosti nebo se teprve lyžovat naučí. Proč? Jaro se hlásilo docela vehementně, tudíž pršelo a pršelo a sněhová předpověď z místa našeho budoucího pobytu nebyla nikterak optimistická.
Sněhové podmínky na Karlově nám naše obavy potvrdily. Nějaký nahnědlý sníh sice na sjezdovkách byl, ale vytrvalý pondělní déšť nás o něj připravoval. Přesto jsme se nevzdali a na hodně těžkém sněhu se pustili do práce.
Žáci byli rozděleni podle svých lyžařských a snowboardových dovedností do skupin. Někteří se na „prkně“ hodně trápili, ale vytrvali a to se jim nakonec vyplatilo. Totéž zažívali i lyžaři, zejména ve třetím družstvu. V závěru týdne ale nějaký čerstvý sníh napadl, a tak jsme se všichni snažili dohnat, o co jsme přišli. S radostí někteří přivítali možnost večerního lyžování, které si s nadšením a písní „Vysoký jalovec“ užili.  Tato píseň se stala hymnou letošního lyžáku, holky a kluci ji zpívali často a všude. K programu lyžařského výcviku patřila i návštěva bazénu v Bruntále. Opět se konaly plavecké závody žáků s Vojtou Gerhátem. V prvním závodě byl nejrychlejší David Kasal, v druhém vyhrál vyzyvatel Vojta. Samozřejmě nechyběla návštěva vyhlášené cukrárny.
Týden uběhl ještě rychleji než voda a nakonec byli všichni se svými lyžařskými a snowboardovými úspěchy spokojeni. Vedoucí a instruktoři ocenili dobré chování všech 25 účastníků lyžáku na chatě i na svahu.  Velkým potěšením pro nás dospělé bylo vyjádření většiny žáků, že je lyžování bavilo a že by rádi jezdili na hory častěji i s rodiči.
Zdena Solovská

V pátek 21. 2. 2020 jsme se s basketbalovým týmem dívek zúčastnili turnaje v Libině. Domácí postavili tým „A“ (starší) a tým „B“ (mladší) a přijela také děvčata z Troubelic. Hlavním cílem bylo, aby se do zápasů dostala všechna děvčata.
V prvním zápase s Libinou B nastoupila především mladší děvčata z 5. – 7. třídy. Zápas byl velmi vyrovnaný, protože v libinském týmu hráli i chlapci. Ti nás svým pohybem a šikovností donutili k maximálnímu výkonu. Zvládli jsme koncovku a vyhráli 16:12.
Ve druhém se do hry zapojilo všech 12 hráček. S chutí jsme si zastříleli, vyzkoušeli nacvičené kombinace a ukazatel skóre se zastavil na 44 : 6.
V souboji o vítěze s Libinou A na sebe narazily nejsilnější sestavy. Kvalita Libiny je známá a letos jsou přebornicemi okresu Šumperk!!! První půle patřila jasně domácím 2:7. Do druhého jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit a málem se povedl velký obrat. Druhý poločas jsme vyhráli 8:6. Což znamenalo konečných 10:13.
Turnaj byl ideální přípravou a prověrkou před nejdůležitější akcí sezóny. Ve čtvrtek 12. 3. se ve Šternberku zúčastníme přeboru okresu Olomouc.
Výsledky: Šu – Libina B 16 : 12, Šu – Troubelice 44 : 6, Šu – Libina A 10 : 13
Pořadí: 1. Libina A, 2. Šumvald, 3. Libina B, 4. Troubelice
Sestava a body: K. Navrátilová, N. Bartoňková 4, M. Galetková 18, N. Coufalová 26. K. Gállová, A. Smékalová 10, T. Navrátilová 6, A. Pěčková, A. Bartoňková 4, L. Répalová, A. Jakešová, A. Libánková 2.
L. Vyhnálek

Ve čtvrtek 20.2.2020 se děti z 1.- 4.třídy vypravily do Uničova na divadelní představení Když jde kůzle otevřít. Jednalo se o pohádku O neposlušných kůzlátkách, která byla vylepšená o netradiční divadelní výstupy. Herec, převlečený za vlka, nás rozesmál scénkou s rádiem, na který si nahrával hlas maminky kozy. A kozí maminka, herečka, nás pobavila bleším cirkusem. Moc se nám líbily loutky kůzlátek a písničky, které celé představení doprovázely.

Mgr.Petra Šenková
kyoscan 2.26.2020 12.18.43kyoscan 2.26.2020 12.17.24To, že se Mozartova nádherná hudba už přes dvě stě let stále hraje, je prostě fakt. Nakouknout prostřednictvím divadelní hry do jeho života mohli žáci druhého stupně v úterý 18. února v šumperském divadle. Vynikající herecké výkony v bezmála tříhodinovém představení, které soustředěně sledovali přímo z prvních řad, v nich určitě zanechaly silný zážitek. Pro nás, jejich učitele, byl dojem umocněný i chováním našich žáků, kteří se projevovali daleko kultivovaněji, než mnozí šumperští středoškoláci sedící za námi.
Mgr. Vladimíra Piková

Adventní čas jsme si zpříjemnili výletem do Šternberka, kde děti z I. stupně navštívily hrad. A protože se blíží Vánoce, celý byl oblečen do vánočního kabátku.
Absolvovali jsme prohlídku vánočního hradu. V každé místnosti byl jinak nazdobený vánoční stromeček, jeden měl háčkované ozdoby, druhý slaměné, třetí papírové a jiný třeba skleněné. Také jsme si povídali o vánočních zvycích, co nesmí chybět na sváteční tabuli, viděli jsme hračky, se kterými si hráli naše prababičky a pradědečci. V neposlední řadě nás zaujala výstava nejrůznějších betlémů, od papírových, dřevěných, až po skleněné.
Potom jsme se přesunuli do společenské místnosti s krásným krbem a nazdobeným velikým stromečkem, kde jsme zasedli ke stolu a vyrobili si svícínek.
Příjemné dopoledne na hradě jsme zakončili nákupy suvenýrů, dárků a vánočních dekorací v místním krámku.
Celý výlet se nám moc líbil a navodil nám vánoční atmosféru.
Mgr. Petra Šenková

3. prosince se na Střední průmyslové škole v Uničově konala soutěž žáků 8. a 9. tř. v psaní na klávesnici. Soutěž spočívala v opisování textu po dobu 30. min. všemi deseti prsty. Hodnotila se správnost a rychlost opisu.
Za naši školu se tohoto klání zúčastnil žák 8. tř. Lukáš Brachtl. Jako absolutní nováček v konkurenci 85 účastníků, kteří se většinou této „disciplíně“ na svých školách věnují, obsadil krásné 27. místo.
Po splnění svých úkolů si žáci mohli prohlédnout prostory školy.
Drobné odměny určitě všechny soutěžící potěšily.
LukášovI děkujeme za vzornou reprezentaci školy, gratulujeme ke krásnému výsledku.

Z. Solovská

Pozvání přijali tradiční účastníci Libina a Ruda n. M. a také sousední Troubelice. Náš tým prošel od loňska velkou obměnou, když odešla silná sestava „deváťaček“. Nově vytvořený tým podal poctivý, bojovný a kolektivní výkon. V těžkých soubojích se uplatnila i mladší děvčata, např. Terezka Navrátilová nebo Lucka Répalová. Ze zdravotních důvodů nám chyběla nejzkušenější hráčka Markétka Galetková.

Turnaji jasně dominovala děvčata z Libiny. Téměř celá sestava hraje závodně za Šumperk a jedna hráčka dokonce v Brně. První zápas s Libinou jsme jasně prohráli. Pozitivem bylo nabrání zkušeností, jak se hraje vrcholový basket. Ve druhém jsme s Troubelicemi potvrdili roli favorita, střídali dvě pětky, do hry se tedy dostala všechna děvčata. Skóre 40:4 mluví za vše. Poslední zápas byl přímým soubojem o druhé místo s těžkým soupeřem Rudou. Podařilo se nemožné. Ve vyrovnaném klání, se spoustou tvrdých soubojů, jsme se přetahovali o výsledek. Vydřené vítězství odstartovalo gejzír radostných emocí celé dívčí party a znamenal krásné 2. místo.

Výsledky: Ruda – Troubelice 32:2, Libina – Šumvald 38:4, Ruda – Libina 12:42, Troubelice – Šumvald 4:40, Ruda – Šumvald 11:13, Troubelice – Libina 4:64

Pořadí: 1. Libina, 2. Šumvald, 3. Ruda n. M., 4. Troubelice

Sestava a body: N. Bartoňková 4, K. Navrátilová 4, N. Coufalová 29, K. Gállová 4, K. Grmelová, A. Smékalová, T. Navrátilová, L. Répalová 8, A. Bartoňková 2, A. Pěčková 6

L. Vyhnálek

V pátek 22.11.2019 si děti z I.stupně vyjely autobusem do Šumperka na divadelní představení O rybáři a jeho ženě. Všichni známe pohádku O zlaté rybce, ale tato byla vylepšená písničkami a bezvadnými hereckými výkony. Nejvíce se nám líbila postava rybky, která s publikem mluvila, procházela – proplouvala mezi dětmi a spolu s ní jsme rozmlouvali s rybářem. Zaujaly nás také pěkně propracované kulisy, zejména octová láhev, ve které rybář a jeho žena bydleli. A tam, kde pohádka začala, tam také skončila – v láhvi od octa. Rybářova hamižná žena byla potrestána a rybář se díky četbě knih stal vzdělanějším a moudřejším člověkem.
Mgr.Petra Šenková

V pátek 29. listopadu se sešli všichni žáci na školním dvoře, aby si připomněli přicházející advent a navodili vánoční atmosféru. Zazněly zimní a vánoční básničky, koledy, zapálili jsme první svíčku na adventním věnci a nakonec rozsvítili stromek. Všichni se těšíme na šťastné a veselé Vánoce.

Letošního ročníku pěvecké soutěže CARUSOŠOU se zúčastnila Hanka Kyselá ze 7. a Katka Gállová z 8. třídy. Obě děvčata už od září pilně trénovala svoje skladby a ve čtvrtek je na pódiu Uničovského kina skvěle předvedla. Určitě to chtělo velkou odvahu, postavit se k mikrofonu před plný sál. Hanka i Katka to zvládly a porota jejich výkony ohodnotila na 5. a 4. místo. Blahopřejeme děvčatům a přejeme hodně další radosti ze zpívání.

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!