Vážení rodiče,
vzhledem k nastalé situaci Vás nemůžeme informovat osobně o hospodaření a plánech spolku rodičů a přátel školy (dále jen SRPŠ) a proto jsme se rozhodli Vám tyto informace podat písemně a to na webových stránkách školy. Uveřejnění proběhne na začátku příštího týdne.
Do řad členů SRPŠ jsme letos přivítali novou členku, pí Lenku Popelkovou. Ráda uvítám další aktivní členy, kteří by se zapojili do činnosti SRPŠ. Pokud o toto máte zájem, prosím informujte mě. Kontaktní údaje jsou dostupné na stránkách školy.
V letošním roce jsou v plánu následující akce:
- drakiáda – již proběhla
- Veřejná schůze SRPŠ – 19.10.2021 – zrušeno
- Mikuláš – 3.12.2021
- Ples SRPŠ – 19.3.2022 - vstupenky zakoupené předloni zůstávají platné i letos. Pokud chcete vrátit peníze za zakoupené vstupenky, prosím kontaktujte mě.
- Čarodějnice – 30.4.2022
- Školní slavnost – 4.6.2022
SRPŠ se snaží přispívat dětem na dopravu, kroužky a další výdaje. Vzhledem k dlouhému výpadku prezenční výuky v loňském roce, jsme se letos rozhodli čerpat z příspěvků vybraných v loňském roce. Letošní rok jsme příspěvky nevybírali.

Děkuji za pozornost a budu se těšit snad již osobně na některé z plánovaných akcí.

Hezký den Olga Havelková (předsedkyně spolku)

srps 2srps 3srps 4srps 1

Úvodní slovo

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Šumvald je dobrovolnou organizací rodičů a přátel žáků navštěvujících Základní školu v Šumvaldě.

Našim hlavním cílem je hájení zájmů žáků ZŠ Šumvald, aktivní morální i materiální pomoc při zabezpečení výchovy, vzdělávání a prohlubování zájmových činností. Jak uvádí stanovy spolku.

Všichni členové se mohou podílet na rozhodování SRPŠ při členských schůzích. Členská schůze se koná vždy na začátku každého školního roku a je veřejně přístupná všem rodičům žáků ZŠ Šumvald.

Z příspěvků SRPŠ ale zejména z výtěžků pořádaných akcí je hrazena např. doprava na divadelní představení, lyžařské výcviky, nákup potřebného vybavení do tříd, družiny a zájmových kroužků, odměny žákům za účast na různých soutěžích a při významných příležitostech, exkurze, podílení se na akcích pořádaných Základní školou, atd…

Veškeré akce zajišťují aktivní členové, tedy rodiče žáků, ve svém volném čase  a bez nároku na finanční či jiné ohodnocení. Tímto všem děkuji a doufám, že naše spolupráce bude fungovat i v dalších letech.

Velmi ráda mezi nás přivítám další aktivní rodiče, jimž není lhostejné vzdělávání jejich dětí. Přijďte, má to cenu! Uvítáme pomoc při všech akcích pořádaných SRPŠ, ale i nové nápady či připomínky. Neváhejte mne kontaktovat.

Předsedkyně spolku

Bc. Olga Havelková