Souhrnné informace pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, dovolte mi Vás informovat o plánovaném dění v novém školním roce.
Vzhledem ke komplikované situaci v loňském školním roce, kdy nebylo možné pořádat žádné veřejné akce, budeme dětem letos přispívat na dopravu, pomůcky a další odměny menší částkou než v loňském roce.
Poplatek SRPŠ se nemění, tedy 200,- /dítě
Veškeré akce se budou konat vždy s přihlédnutím na danou epidemiologickou situaci.

Plánované akce:

Drakiáda (3.10.2020) – letos na soukromém letišti p. B. Richtera
VEŘEJNÁ schůze SRPŠ (12.11.2020) – účast žádoucí
Mikulášská nadílka (4.12.2020),
Ples SRPŠ (20.3.2021) – vstupenky zakoupené loni zůstávají platné i letos. Pokud chcete vrátit peníze za zakoupené vstupenky, prosím kontaktujte mě.
Čarodějnický rej (30.4.2021)
Tradiční akademie (22.5.2021)

Těším se na plodnou spolupráci.

S pozdravem Olga Havelková, předsedkyně SRPŠ.

Úvodní slovo

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Šumvald je dobrovolnou organizací rodičů a přátel žáků navštěvujících Základní školu v Šumvaldě.

Našim hlavním cílem je hájení zájmů žáků ZŠ Šumvald, aktivní morální i materiální pomoc při zabezpečení výchovy, vzdělávání a prohlubování zájmových činností. Jak uvádí stanovy spolku.

Všichni členové se mohou podílet na rozhodování SRPŠ při členských schůzích. Členská schůze se koná vždy na začátku každého školního roku a je veřejně přístupná všem rodičům žáků ZŠ Šumvald.

Z příspěvků SRPŠ ale zejména z výtěžků pořádaných akcí je hrazena např. doprava na divadelní představení, lyžařské výcviky, nákup potřebného vybavení do tříd, družiny a zájmových kroužků, odměny žákům za účast na různých soutěžích a při významných příležitostech, exkurze, podílení se na akcích pořádaných Základní školou, atd…

Veškeré akce zajišťují aktivní členové, tedy rodiče žáků, ve svém volném čase  a bez nároku na finanční či jiné ohodnocení. Tímto všem děkuji a doufám, že naše spolupráce bude fungovat i v dalších letech.

Velmi ráda mezi nás přivítám další aktivní rodiče, jimž není lhostejné vzdělávání jejich dětí. Přijďte, má to cenu! Uvítáme pomoc při všech akcích pořádaných SRPŠ, ale i nové nápady či připomínky. Neváhejte mne kontaktovat.

Předsedkyně spolku

Bc. Olga Havelková