Seznam pomůcek pro prvňáky

Školní pomůcky, které kupují rodiče, můžete najit v tomto seznamu ZDE

Školní slavnost Plavba kolem světa

Letošní školní slavnost s názvem Plavba kolem světa se konala v pátek 21.června 2024. V úvodu akce byli představeni budoucí prvňáčci a rozloučili jsme se s dvaceti čtyřmi deváťáky, kteří si jako vzpomínku na školní léta odnesli fotoknihu. Loučili jsme se také se dvěma dívkami z 5.třídy, které složily přijímací zkoušky na víceleté gymnázium. Rovněž byli vyhlášeni nejlepší žáci školy, kterými se letos stali Šárka Havelková a Michal Král, ti školu úspěšně reprezentovali ve vědomostních soutěžích a olympiádách.
Následoval zábavný program. V parčíku předvedla děvčata z I.stupně sestavu zumby a pak se žáci vydali na školní dvůr, kde pro ně byly přichystány soutěže, tvořivé dílničky nebo třeba rybářský koutek. Bohatou zábavu zpestřilo taneční vystoupení dívek z II.stupně, netradiční hudební číslo nás provedlo celým světem za doprovodu boom wreckers, které secvičily holky ze 4.třídy. Děti, rodiče i prarodiče si protáhli tělo při rozcvičce pana kapitána Martina a potom si naši žáci zadováděli v mořské pěně.
Během celé akce bylo připraveno výborné občerstvení, které zajistili členové SRPŠ a naše šikovné kuchařky.
Nakonec jsme všichni šťastně dopluli a zakotvili v přístavu našich domovů.

Mgr. Ludmila Cigánková a Mgr. Petra Šenková

Pradědovo dětské muzeum v Bludově - školní výlet 1. a 2.třídy (18.6.2024)

Prázdniny klepou na dveře, a to znamená, že je čas na školní výlety. Protože jsme prvňáčci, jeli jsme poprvé na výlet. Nemohli jsme však jet sami, a tak jsme vzali druháčky, aby nám ukázali, jak to na výletech chodí. Naším prvním výletem bylo Pradědovo dětské muzeum v Bludově.

Cykloturistický kurz 9. třídy

Je již tradicí na naší škole, že žáci 9. třídy absolvují týdenní cyklistický kurz. Ten letošní nesl název „Pomoraví“ a uskutečnil se ve dnech 10 .- 14. června 2024.
První den jsme se sešli s plnou cyklistickou výbavou před školou a po rozloučení s rodiči jsme šlápli do pedálů a vydali se vstříc dobrodružství. Naše cesta vedla přes Medlov a Královou do Doubravského dvora, kde jsme setrvali déle, než bylo plánováno vzhledem k prudkému dešti, který nás cestou zastihl. Ochutnali jsme výbornou tamní zmrzlinu, někteří neodolali sladkým palačinkám. Nakonec jsme vyrazili i za slabého deště do Tří Dvorů, kde nás čekal výborný oběd.

Úplata za školní družinu

Úplata za školní družinu na školní rok 2024/25 bude stejná jako
v tomto školním roce, to je 80 Kč za měsíc.

ZOO Lešná, Zlín – školní výlet žáků 3., 4. a 5. třídy (13.6.2024)

Blíží se konec školního roku, což znamená, že nastal čas výletů. My – třeťáci, čtvrťáci a páťáci jsme si ho jeli užít do ZOO Lešná. Na výlet jsme měli ideální počasí a moc jsme se těšili. V rámci zoologické zahrady jsme procestovali takřka celý svět, viděli jsme zvířata z Afriky, Asie, Austrálie či Ameriky.

Jak sněhuláček záchranář ošetřoval medvídka Popletu: divadélko první pomoci ve školní družině

V pondělí 20. května se školní družina proměnila již potřetí v malé záchranářské centrum díky interaktivnímu divadélku první pomoci. Zkušená lektorka Ing. Lenka Černochová provázela děti dalším příběhem sněhuláčka záchranáře a medvídka Popletu a srozumitelným způsobem názorně vysvětlovala, jak správně reagovat v daných situacích.

Družina má talenty

Děti ve školní družině měly i letos příležitost ukázat své schopnosti a záliby v rámci zábavného odpoledne „Družina má talenty“. Na naše „pódium“ vystoupily děti s pěveckými čísly, tanečními kreacemi a recitací básně. Na scéně se také objevili malí komici, kteří svými vtipy dokázali rozesmát celé publikum.

Průkaz cyklisty

Celý květen se čtvrťáci poctivě připravovali na získání průkazu mladého cyklisty. Třikrát jsme zavítali na dopravní hřiště do Uničova, kde si děti zkoušely nejen testy, ale hlavně jízdu na kole se všemi náležitostmi silničního provozu. Znalost dopravních značek, různé dopravní situace z pohledu chodce a cyklisty – to jsou velmi důležité dovednosti pro bezpečnou jízdu na kole. Poctivá domácí i školní příprava se čtvrťákům nakonec vyplatila, teď mohou na kole jezdit bez obav, a s vědomím, že si průkaz cyklisty právem zasloužili.
Mgr. Jitka Motáňová

Školní družina na výletě

Ve čtvrtek 9.5.2024 hned po obědě vyrazily děti ze školní družiny na výlet do Mladoňova. Pěkné slunečné počasí přálo všem aktivitám a příjemné místo v areálu ekologického centra bylo jako stvořené k objevování i hrám. Děti se rozdělily do skupinek – jedna se věnovala sportovním hrám, které rozvíjely jejich fyzickou zdatnost, podporovaly týmového ducha a fair play, ve druhé skupince zapojily děti svůj mozek při hledání zvířátek z lesa a při skládání 3D modelu z kostiček se projevila jejich zručnost. Nechyběla také tvořivá dílnička, ve které si děti vybarvily sklíčko podle své fantazie. Na sluníčku pak vytvářely jejich díla nádherné obrazy.
Dětem se v Mladoňově moc líbilo a odpoledne jsme si všichni užili. (Foto ve fotogalerii)

Ing. Lenka Vlčková