BASKETBALOVÝ TURNAJ DÍVEK - 1. MÍSTO

Poslední velkou akcí vydařené sezóny byl basketbalový turnaj dívek. Ten jsme uspořádali v naší tělocvičně ve středu 24. 5. 2023 za účasti čtyř týmů. Hrálo se systémem „každý s každým“ vždy 2x10´.

Den včel

Světový den včel připadá na 20. května, ale my jsme jej oslavili o dva dny dříve. Čtvrťáci a páťáci navštívili akci, kterou pořádal DDM Uničov. Na sedmi stanovištích se děti dozvěděly, jak přichází včela na svět, ze kterých částí se skládá její tělo, kde včely bydlí, co sbírají nebo v čem spočívá práce včelaře. Všichni si vyrobili svíčku ze včelího vosku a pomalovali sádrový odlitek se včelkou, pláství nebo květinou. Celá akce proběhla na zahradě u vily Terezy a byla skvělá. Takové učení venku, na čerstvém vzduchu, je přesně podle našeho gusta!

Mgr. Petra Šenková

Kdo žije pod vodní hladinou?

Krásné slunečné úterý 23. 5. strávili žáci 1., 2. a 3. třídy v environmentálním centru Sluňákov v Horce nad Moravou. Samoobslužný program, který jsme absolvovali, nesl název „Kdo žije pod vodní hladinou?“. Děti se seznámily s různými druhy vodních živočichů žijících v Litovelském Pomoraví, a to nejen teoreticky, ale hlavně aktivně v přírodě. Vrcholem celého dne bylo lovení vodních živočichů v místních tůňkách a jejich následné pozorování a zkoumání. V pozorovacích miskách se to jen hemžilo larvami potápníků, komárů, jepic a vážek nebo plovatkami bahenními či pulci skokana zeleného. To, že to byl den opravdu povedený, svědčí nadšení a úsměv všech dětí, které se zapojily do aktivit.

Mgr. Jitka Motáňová

Družina má talent

Že jsou děti šikovné, jsme se přesvědčili ve středu 17. května 2023 na zábavném odpoledni ve školní družině. Děti si samy připravily krátké ukázky nejrůznějších dovedností, které pak ostatním předvedly.

Atletický víceboj v Uničově

Atletický víceboj v Uničově

V úterý 16. 5. 2023 se konala v Uničově soutěž v atletickém víceboji pro žáky II. stupně. Zúčastnilo se jí 7 škol z uničovského regionu (ZŠ U Stadionu, ZŠ Pionýrů, ZŠ Dl. Loučka, ZŠ Medlov, ZŠ Haškova, ZŠ Šumvald a ZŠ Troubelice). Družstva chlapců a dívek soutěžila v disciplínách: běh 60m, skok daleký, hod granátem (chlapci) nebo míčkem (dívky a mladší chlapci) a běh 1500m (chlapci) nebo 1000m (dívky). 

Zlatý list

Jako tradičně každý květen se i letos konala v uničovském parku přírodovědně ekologická soutěž Zlatý list. Soutěž je zaměřena na znalosti, rychlost plnění úkolů, kdy žáci běhají k jednotlivým stanovištím, ale také na prezentaci projektu týkajícího se ekologické činnosti školy.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023 - 2024

Dne 19. dubna 2023 proběhl zápis dětí do 1. ročníku naší školy. Zúčastnilo se 27 dětí, které si prošly "zápisovou školní cestičku", kde plnily zadané úkoly a také si prohlédly prostory naší školy. Od září 2023 nastoupí do 1. třídy 23 žáků, 4 dětem byla školní docházka o rok odložena. Výsledky zápisu jsou uvedeny v příloze ZDE

Divadelní představení Rychlebské pohádky

V pátek 5. a 12. května zhlédli žáci prvního stupně v Šumperském divadle divadelní představení Rychlebské pohádky.
Do Rychlebských hor se zatoulala jedna trochu potrhlá čtyřčlenná rodina. Skřítek Venušánek, který je zdejším obyvatelem, se rozhodl ji napravit. Měl ještě pomocníky – vodníka, víly a čerta.
Divadelní představení bylo protkáno písněmi i spoustou humorných prvků, takže děti se výborně bavily.

Mgr. Zdenka Kallerová

Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

V úterý 9.5.2023 se na dopravním hřišti v Uničově konalo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší (10-12 let) a starší (13 – 16 let). Každé družstvo čítalo 4 členy – naši školu reprezentovali v 1. kategorii A.Krestýnová, A.Kokošková, M.Straka, P.Seidl a ve 2. kategorii – L.Répalová, A.Jakešová, A.Wiedermann, V.Kasal.

3. místo v okrese Olomouc!!!

Výborný výkon a skvělé umístění předvedli chlapci 3. 5. 2023 na okresním kole v basketbalu. Ve Šternberku (ZŠ Dr. Hrubého) se sešlo celkem 9 týmů. Kvalita, fyzická vyspělost i počet týmů vyšší než vloni. Hrálo se ve dvou skupinách 1x 10´.