Velikonoce a veselá zajíčkova velikonoční stezka uničovským parkem

Ve středu 27.3. jsme se s našimi žáky 1. – 3. třídy vydali do Uničova na divadelní představení Veselé Velikonoce. Velikonoční zajíček, který děti prováděl celým představením, vysvětlil dětem některé velikonoční tradice a připravil si pro děti dvě vtipné pohádky - o mlsném ševci a o hrnčířovi a jeho hloupé ženě.

Společenský ples SRPŠ

V sobotu 23. března proběhl v sále šumvaldského kulturního domu tradiční Společenský ples SRPŠ. Celý večer byl laděn do fialových, stříbrných a černých barev, které nemohly chybět ani při úvodním vystoupení žáků 9. ročníku, kteří se prezentovali jak polonézou, tak i moderním tanečním vystoupením. Následovalo stužkování jednotlivých absolventů. Samozřejmostí byl také tanec s rodiči.

Čtvrťáci spali ve škole

V naší škole může být živo i po skončení vyučování. To si na vlastní kůži vyzkoušeli naši čtvrťáci, kteří se rozhodli, že tu přespí. Natěšení si ve čtvrtek 14. 3. v podvečer donesli spacáky a karimatky a ubytovali se v naší třídě. Po společných aktivitách si sami připravili večeři a převlečení do pyžama ulehli do svých spacáků. Že jsou čtvrťáci ranní ptáčata, jsme zjistili hned druhý den ráno, kdy byla většina třídy v 6 hodin vzhůru. Po snídani děti usedly zpátky do lavic a společně jsme zhodnotili, že to byl pro všechny příjemně strávený čas.

Mgr. Jitka Motáňová

Hmyzí domečky pro školní družinu

Několik hodin pracovních činností věnovali naší deváťáci výrobě tvz. hmyzích hotelů, což jsou praktická a funkční útočiště pro hmyz všeho druhu. Potřebovali k tomu pár prkýnek, pletivo a přírodní materiál (šišky, klacíky, suchou trávu, mech, větvičky, makovice, atd.) kterým domky vyplnili.
Práce žáky bavila a výrobky se moc povedly. Někteří si svoje dílo odnesli domů, ale několik žáků věnovalo svůj výtvor dětem ze ŠD. Družináři měli velkou radost, hned si je umístili na školním dvoře a v parčíku a těší se, až budou pozorovat zblízka život všelijakých brouků, mušek, včel a motýlků.
Fotky najdete ve fotogalerii.

Zápis žáků do 1. ročníku

zapis2024

Žákovský parlament v naší škole

Od ledna minulého roku pracuje na naší škole žákovský parlament. Co to vůbec je a k čemu je dobrý?
Žákovský parlament je skupina dětí jedné školy, která vzešla z volby v jednotlivých třídách a která spolu s dospělými pečuje o kvalitu života ve škole. Nejde vůbec o „politiku“, ale o občanství. Parlamenťáci totiž přemýšlí, jak by se mohl život na škole zlepšit, čím ho oživit, jak zapojit samotné žáky více do chodu školy…

Jak se bránit kyberšikaně

Dne 6. února nás navštívila někdejší žákyně školy, Aneta Jenáčková, aby žákům 6. a 8. ročníku představila program nazvaný Like x Dislike, který spadá pod Ústav ekologického vzdělávání v Mladoňově. Během odpoledního vyučování se žáci plně ponořili do plnění zajímavých úkolů spojených se sociálními sítěmi a jejich riziky, zkusili si navrhnout vlastní produkt a následně ho nabídnout k prodeji na internetu, byli seznámeni s možnostmi obrany proti kyberšikaně a směřováni k plnohodnotnějšímu využití volného času. Děti se aktivně zapojily do všech zadaných úkolů.
Mgr. Hana Chudá

Nové knihy ve školní knihovně

Díky rodičům, učitelům a všem přátelům školy se nám podařilo obohatit školní knihovnu o 95 nových knih.
36 knížek zakoupili dárci, kteří si ze Stromu knižních přání odnesli kartičku s konkrétním názvem díla. Jména dárců jsou uvedena na děkovných štítcích uvnitř knih. Dalších 59 titulů jsme zakoupili z finančních prostředků, které zahrnují zisk z prodeje na vánočním jarmarku a dobrovolné finanční příspěvky na nové knihy. Z úspěchu akce máme všichni velkou radost a děkujeme vám za podporu.

Přednáška Afrika – JAR, Svazijsko, Botswana 22.2.2024, MKZ Uničov

Přednášku pro žáky 5. - 9. třídy moderoval mladý cestovatel Tomáš Štěpán, který už odmalička snil o cestě na černý kontinent. Vždycky chtěl vidět pravou tvář Afriky, kterou znal z pohádky Lví král, z dokumentů a knížek. Jeho sen se mu splnil a se svou přítelkyní Pájou odcestoval na 2 měsíční cestu po Africe.

Divadlo TRAMTÁRIE Olomouc

Ve středu 7.2. žáci 1.-3. třídy navštívili MKZ Uničov.
Čekalo je divadelní představení „O popleteném kouzelníkovi“.
Děti čekala netradiční veselá pohádka o hlavním hrdinovi kouzelníku Fandovi, který sice uměl kouzlit, ale jaksi vždycky vykouzlil něco úplně jiného. Vyvrcholením děje pohádky bylo mylné vykouzlení holky, s kterou si jaksi nevěděl rady.
A jak to nakonec všechno dopadlo? Samozřejmě se šťastným koncem. „Ve dvou se to lépe táhne a s láskou se kouzlí mnohem líp!“
Zapsala Ludmila Cigánková