Lyžařský výcvik žáků 7. a 8. třídy Karlov pod Pradědem 1. – 6. 3. 2020

Když jsme v neděli 1. března po poledni skládali lyže a snowboardy do autobusu směr Karlov, málokdo z účastníků věřil, že si zdokonalí své lyžařské dovednosti nebo se teprve lyžovat naučí. Proč? Jaro se hlásilo docela vehementně, tudíž pršelo a pršelo a sněhová předpověď z místa našeho budoucího pobytu nebyla nikterak optimistická.
Sněhové podmínky na Karlově nám naše obavy potvrdily. Nějaký nahnědlý sníh sice na sjezdovkách byl, ale vytrvalý pondělní déšť nás o něj připravoval. Přesto jsme se nevzdali a na hodně těžkém sněhu se pustili do práce.
Žáci byli rozděleni podle svých lyžařských a snowboardových dovedností do skupin. Někteří se na „prkně“ hodně trápili, ale vytrvali a to se jim nakonec vyplatilo. Totéž zažívali i lyžaři, zejména ve třetím družstvu. V závěru týdne ale nějaký čerstvý sníh napadl, a tak jsme se všichni snažili dohnat, o co jsme přišli. S radostí někteří přivítali možnost večerního lyžování, které si s nadšením a písní „Vysoký jalovec“ užili.  Tato píseň se stala hymnou letošního lyžáku, holky a kluci ji zpívali často a všude. K programu lyžařského výcviku patřila i návštěva bazénu v Bruntále. Opět se konaly plavecké závody žáků s Vojtou Gerhátem. V prvním závodě byl nejrychlejší David Kasal, v druhém vyhrál vyzyvatel Vojta. Samozřejmě nechyběla návštěva vyhlášené cukrárny.
Týden uběhl ještě rychleji než voda a nakonec byli všichni se svými lyžařskými a snowboardovými úspěchy spokojeni. Vedoucí a instruktoři ocenili dobré chování všech 25 účastníků lyžáku na chatě i na svahu.  Velkým potěšením pro nás dospělé bylo vyjádření většiny žáků, že je lyžování bavilo a že by rádi jezdili na hory častěji i s rodiči.
Zdena Solovská