Košíková dívky – turnaj v Libině

V pátek 21. 2. 2020 jsme se s basketbalovým týmem dívek zúčastnili turnaje v Libině. Domácí postavili tým „A“ (starší) a tým „B“ (mladší) a přijela také děvčata z Troubelic. Hlavním cílem bylo, aby se do zápasů dostala všechna děvčata.
V prvním zápase s Libinou B nastoupila především mladší děvčata z 5. – 7. třídy. Zápas byl velmi vyrovnaný, protože v libinském týmu hráli i chlapci. Ti nás svým pohybem a šikovností donutili k maximálnímu výkonu. Zvládli jsme koncovku a vyhráli 16:12.
Ve druhém se do hry zapojilo všech 12 hráček. S chutí jsme si zastříleli, vyzkoušeli nacvičené kombinace a ukazatel skóre se zastavil na 44 : 6.
V souboji o vítěze s Libinou A na sebe narazily nejsilnější sestavy. Kvalita Libiny je známá a letos jsou přebornicemi okresu Šumperk!!! První půle patřila jasně domácím 2:7. Do druhého jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit a málem se povedl velký obrat. Druhý poločas jsme vyhráli 8:6. Což znamenalo konečných 10:13.
Turnaj byl ideální přípravou a prověrkou před nejdůležitější akcí sezóny. Ve čtvrtek 12. 3. se ve Šternberku zúčastníme přeboru okresu Olomouc.
Výsledky: Šu – Libina B 16 : 12, Šu – Troubelice 44 : 6, Šu – Libina A 10 : 13
Pořadí: 1. Libina A, 2. Šumvald, 3. Libina B, 4. Troubelice
Sestava a body: K. Navrátilová, N. Bartoňková 4, M. Galetková 18, N. Coufalová 26. K. Gállová, A. Smékalová 10, T. Navrátilová 6, A. Pěčková, A. Bartoňková 4, L. Répalová, A. Jakešová, A. Libánková 2.