Vyzkoušet si život v pravěku mohli žáci druhého stupně v pátek 18. října v Pavlínině dvoře v Šumperku. Drtili obilí zrnotěrkou nebo kamenným mlýnkem, upekli si na horkém kameni obilnou placku, řezali pazourkem kůže, kreslili nástěnné malby, vyráběli umělecké předměty, odlévali z vosku památeční mince. Také získali přehled o tom, co obnáší práce archeologa včetně zaměřování a zakreslování nálezů a viděli na vlastní oči originály nálezů z okolí Šumperka i makety z 3D tiskárny.
Mgr. V. Piková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!