• Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03
  • Slide 04
  • Slide 05
  • Slide 06

Vánoční turnaj v košíkové chlapců

Vánoční turnaj v košíkové chlapců jsme uspořádali ve čtvrtek 15. 12. 2022. Těsně před zahájením došlo k nečekané komplikaci. Svoji účast omluvily týmy z Libiny a Rudy n. Moravou. Padlo tedy rychlé rozhodnutí a do turnaje jsme zařadili náš úspěšný tým dívek!!! Hrálo se systémem každý s každým vždy 2 x 10 minut. Chlapci zvládli nelehkou úlohu mírného favorita a s přehledem zvítězili!!! Klíčový byl zápas se ZŠ U Stadionu Uničov. Výrazná výšková a fyzická převaha byla na straně soupeře. Uničovští hrají závodně florbal a fotbal, takže nasazení, pohyb a rychlé kombinace mají zažité. Vyrovnali jsme se důrazem na hraně pravidel a slavila úspěch naše rychlá technická kombinační hra. Tu skvělými nájezdy a střelbou ze střední vzdálenosti zakončovali klíčoví hráči – Mirďa Šléška a Saša Wiedermann. Pochvalu zaslouží celý tým včetně uzdraveného Vojty Kasala. Naši převahu dokazuje celkové skóre 69:18. Stejně jako dívky i chlapci si pochutnali na vítězném dortu. Také dívky zaslouží velkou pochvalu za odvahu s jakou se pustily do nerovného klání. Ustály spoustu tvrdých soubojů a v utkání s Gymnáziem Uničov sahaly po senzaci. Vedení ztratily v posledních sekundách zápasu. Předvedly řadu pěkných kombinací a střeleckých pokusů. Zajisté tyto zkušenosti zúročí v dalších dívčích zápasech. 

Výsledky: Stadion – Gymnázium 13:0, Šumvald CH – Šumvald D 22:6, Šumvald D – Gymnázium 9:10, Šumvald CH – Stadion 16:8, Šumvald D – Stadion 7:19, Šumvald CH –  Gymnázium 31:4
Pořadí: 1. ZŠ Šumvald CH , 2. ZŠ U Stadionu Uničov, 3. Gymnázium Uničov, 4. ZŠ Šumvald D
Sestava a body: Mirďa Šléška 31+5, Saša Wiedermann 32+5, David Hofman, Vojta Kasal 2, Tomáš Krestýn, Lukáš Košťák, Kryštof Nikl 2+2, Štěpa Jílek 2, Adam Kolda 0+2
Dívky: Lucka Répalová 2, Adélka Bartoňková, Barunka Bezoušková, Natálka Kroupová 2, Verča Nováková, Adélka Libánková 4, Oba předvánoční turnaje byly skvělým zakončením mimořádně úspěšného roku 2022

Oba předvánoční turnaje byly skvělým zakončením mimořádně úspěšného roku 2022

Děkuji L. Vyhnálek