Ve čtvrtek 22. září se po několika letech odkladu konečně mohl uskutečnit školní výlet do Vídně. Museli jsme si trošku přivstat, protože naše dobrodružství začínalo už v 5:30, nicméně všichni to zvládli a cesta nám rychle ubíhala. Obdivovala jsem pana řidiče, jak se s jistotou proplétá uličkami Vídně a už před 10 hodinou jsme vystupovali z autobusu u Domu moře. Tato jedenáctipatrová budova opravdu dostála svému názvu – viděli jsme neskutečné množství mořských živočichů – od nejrůznějších ryb všech velikostí přes medúzy, mořské koníky, želvy, krokodýly, hady, ale na své si přišli i milovníci suchozemských zvířat, protože součástí Domu moře je i malá ZOO. Z Domu moře jsme se vydali pěšky směrem k Hofburgu a směřovali dále ke Stephansdomu. Po jeho prohlídce následovalo to, na co se všichni vždy moc těší – chvíle volna bez „pedagogického dozoru“. Malé skupinky dětí se vydaly obhlédnout obchody, nakoupit suvenýry či nějaké občerstvení. Důležité bylo, že se všichni museli snažit domluvit se sami, poslouchali cizí řeč, snažili se porozumět. Posilněni nakoupeným občerstvením jsme se vydali zpět přes Hofburg k soše Marie Terezie, kde jsme nastoupili do autobusu a pokračovali k poslední zastávce našeho výletu a tím byl zábavní park Prater. Je to místo plné nejrůznějších atrakcí, kde si každý přijde na své a jehož typickou dominantou je „Wiener Rad“. Po dvou hodinách adrenalinu v Pratru jsme se vydali plni zážitků zpět domů. Pochvalu zaslouží všichni „účastníci zájezdu“, protože na stanovených místech srazu byli vždy včas a kromě hlučnějšího projevu během zpáteční cesty žádný problém nenastal. Velké díky patří paní učitelce Pikové za průvodcování a rodičům za to, že žákům umožnili s námi jet. Doufáme, že někdy příště se nám výlet vydaří stejně jako letos.
Mgr. Karla Luňáčková

image0image3

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!