Ekosoutěž Zlatý list

Naše škola se již tradičně zúčastnila přírodopisné soutěže Zlatý list pořádané DDM Uničov. Žáci 7. až 9. třídy plnili v parku úkoly zaměřené na botaniku, zoologii, astronomii a ekologii. Celkově navštívili 7 stanovišť, kromě mozkových závitů museli zapojit také svou kondici, po zodpovězení otázek běželi vždy na další stanoviště.
Ze 7. třídy se účastnili Šárka Havelková, Michal Král, Adéla Krestýnová a Nikola Cveková, za 8. třídu bojovali Saša Wiedermann, Adéla Bartoňková, Jaromír Zajíček a Lucie Répalová, z 9. třídy byly vybrány Adéla Hejná, Tereza Navrátilová, Gabriela Ptáčníková a Vendula Šenková.
Naše týmy obsadily 5. a 6. místo. A co nového jsme se dozvěděli? Například to, že slupka od banánu se v přírodě rozloží za 3 - 6 měsíců, plechovka za 5 - 15 let a s polystyrenem si příroda neporadí ani za 1000 let. Žákům za účast děkujeme, příště se rozhodně opět zúčastníme.

Mgr. Hana Chudá