Projektový den v Mladoňově

Žáci 4.-9. ročníku naší školy měli jedinečnou příležitost navštívit Ústav ekologického vzdělávání v Mladoňově. A že se tedy pořádně zapotili! Polovina tříd absolvovala program nazvaný Mikrokosmos, který byl zaměřen na téma vesmír, rostliny a živočichové naší planety a v souvislosti s tím se mohli na část dne "převtělit" v takové druhy hmyzu, jako byli mravenci, pavouci, včelky nebo také motýli. Na nedaleké louce pod "vrtulí" pozorovali hmyz a rostliny. Druhá polovina žáků se účastnila programu Psychomotorika, ten byl zaměřen spíše na spolupráci, koordinaci pohybů, lidské smysly. Soutěživí žáci měli možnost si mezi sebou zasoupeřit a porovnat své síly. Nutno říci, že oba programy naše žáky nadchly, čtyři třídy z šesti zde také strávily noc. Lektoři byli zábavní a my se těšíme na možnost další návštěvy.