I letos jsme s dětmi věnovali pozornost svátku naší planety – Dni Země. Každá třída tuto oslavu pojala jiným způsobem.

Prvňáčci a druháčci besedovali o ochraně přírody a myslivosti s hajným p. Pecherem. Zapojili se i do úklidu v okolí školy a plnili praktická cvičení z ekologie (třídění odpadů, ochrana vody apod.)

3. třída prožila den Šumperku v parku u vily Doris. Tam měli vytyčenou trasu, na které plnili různé úkoly. Vyzkoušeli si sázení stromků, brambor, sváželi seno, vyráběli ruční papír, poznávali rostliny a živočichy, šplhali po horolezecké stěně, tvořili výtvarná dílka z odpadového materiálu, splétali z těsta nejrůznější druhy pečiva, holt se nenudili.

4. a 5. třída se zúčastnili naučně zábavného dopoledne ve vile Tereze v Uničově. Pracovníci DDM připravili soutěže z oblasti ekologie a života rostlin a živočichů. V praktické části se žáci seznámili s chovem živočichů v teráriích a mohli si zhotovit výrobky z přírodnin.

Šesťáci se vydali do přírody na pěší túru. Jejich cílem byla Horka, jejich heslem - hrátky s přírodou! Strávili dopoledne soutěžením, a to vědomostním i sportovním.

Ostatní třídy z 2. stupně se rozhodly vydat se „kolmo“ do Litovelského Pomoraví. 7. a 8. třída se podívaly do tajuplné a strašidelné jeskyně „Podkova“ (Bočkovy díry), kde plnily bobříka odvahy, a pak se také zastavily u chrámu přátelství, zvaného Templ. Deváťáci si zvolili malinko jinou cyklotrasu: Litovel – Sobáčov – Mladeč – Nové Zámky – Litovel. Cestováním na kole jsme šetřili životní prostředí a navíc jsme zažili spoustu legrace a příjemných chvil.

Tak ekologii zdar a naši modrou planetu ochraňujme nejen na Den Země!  

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!