Beseda s lektory projektu E-bezpečí

Dne 17. 4. 2019 se žáci druhého stupně zúčastnili besedy s lektory projektu E-bezpečí, který funguje na Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Tato beseda byla zaměřena na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované pomocí internetu a mobilních telefonů. Ústředními tématy byly otázky kyberšikany a kybergroomingu. Žáci se dozvěděli, jak postupovat a jak se bránit a chránit v krizových situacích. Kyberšikana i kybergrooming byly demonstrovány na vybraných kauzách jak ze světa, tak i z České republiky. Dle reakcí některých žáků šlo poznat, že se již s danou problematikou setkali a pozitivní je, že vědí, jak reagovat a jak se bránit. Všichni obdrželi letáčky s kontakty na organizace, které jim v případě potřeby mohou pomoci.
Mgr. Karla Luňáčková