Někdo staví poslední dubnový den májku, někdo pálí čarodějnice, žáci druhého stupně naší školy měli mimořádný den. Jeli do Prahy. A mimořádná byla už cesta. Strojvůdce Regiojetu nám při příjezdu na Červenku mával na znamení, že nás vidí a že nám opravdu přibrzdí. Kupé s obsluhou a wifi byl pro žáky první skvělý zážitek. Druhý byl ten, že se při přestupování v metru nikdo neztratil a všichni jsme vystoupili v Malostranské stanici. Na konci Starých zámeckých schodů nás čekalo další překvapení – osobní prohlídka při vstupu do areálu Hradu. Hradní ochranka byla nekompromisní, kontrolovala každého, včetně batohů. Pak už jsme mohli jít obdivovat Zlatou uličku, Vladislavský sál a chrám sv.Víta. Další velké překvapení nás čekalo u Matyášovy brány, kde jsme zažili výměnu stráží i s vojenskou hudbou. S Pražským hradem jsme se loučili společnou fotkou, kterou nám pořídil Jiří Babica. Nerudovou ulicí jsme prošli kolem chrámu sv. Mikuláše až ke Karlovu mostu s malou zastávkou v McDonald´s. Pak jsme se zastavili v Betlémské kapli, kde nám historička Karlovy univerzity povídala podrobnosti o tomto významném místě. I když se žáci několikrát ptali, kdy už budeme v tom Palladiu (chrám konzumu), ještě jsme jim museli ukázat Staroměstské náměstí, Týnský chrám, Židovskou čtvrť, Stavovské divadlo a Karolinum. Odměnou za nachozené kilometry a vstřebané historické informace byl rozchod v nákupním centru. Po cestě na nádraží jsme ještě stihli prohlídku Václavského náměstí a dali jsme dohromady všechny české světce, kteří ho pod Muzeem stráží. Při čekání na vlak jsme si prohlédli secesní Fantovu kavárnu a památky na úžasný čin sira Wintona. Zpáteční cesta Regiojetem byla krásnou tečkou za vydařeným dnem. Mgr. Vladimíra Piková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!