Už nějaký čas je milou tradicí, že se žáci 4. a 5.třídy vydají na týdenní zimní ozdravný pobyt do Karlova pod Pradědem. Letos tomu nebylo jinak. V neděli 17. února nasedlo celkem 41 dětí společně s instruktory do autobusu a vyrazily vstříc horskému dobrodružství.
Původní plán vyvést všechna zavadla a lyže až nahoru k chatě selhal. Cesta byla zledovatělá a nebylo možné s tak plným autem vyjet až nahoru. Nezbylo než se chopit tašek a nějakého nákladu a vynosit společnými silami skoro vše až nahoru do chaty. Máme zkrátka šikovné děti! Čekal nás týden plný legrace nejen na lyžích a běžkách, ale také při večerním programu. Chata Pod Kloboukem praskala ve švech, ale díky krásnému a slunečnému počasí jsme trávili celé dny venku na svahu nebo na běžkách. Děti čekalo také překvapení v podobě ranní rozcvičky a ti největší odvážlivci nasadili ve středu večer čelovky a zúčastnili se nočního běžkování. Výlet do Bruntálu na bazén si užily všechny děti a kluci, kteří zkusili v plaveckém závodu své štěstí a pokusili se porazit jednoho z instruktorů. Po plaveckém užívání přišla řada i na tradiční návštěvu cukrárny. Poděkování patří všem! Dětem i instruktorům, díky nimž byl týden na horách plný pohybu, legrace a také nových zkušeností. Především se celý pobyt obešel bez větších zranění. Zvláštní poděkování patří panu Gerhátovi, který již desátým rokem jezdí jako instruktor a baví nejen děti, ale i všechny ostatní. Vždy ochotně poskytne dodávku, která vyveze veškeré běžky, lyže a kufry ze Šumvaldu až do Karlova a zase zpět. Na svahu nám také pomáhala instruktorka a naše bývalá paní učitelka Jitka Soviarová. V pátek 22.února jsme přijeli ke škole znavení, ale št’astní a plní nových zážitků.
Aneta Jenáčková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!