Ve dnech 24. 1. a 5. 2. měli možnost žáci 3. - 9. třídy zhlédnout unikátní světovou expozici Titanic na výstavišti v Brně. Tato výstava nám měla přiblížit reálné příběhy, prostory a artefakty spojené s legendárním plavidlem, které roku 1912 kleslo na dno Atlantiku.
Vyjeli jsme v časných ranních hodinách autobusem a plni netrpělivého očekávání jsme dorazili na místo. V pavilonu C jsme si pak mohli prohlédnout stovky nejrůznějších exponátů vytažených přímo ze dna oceánu, kajuty první až třetí třídy, luxusní salonky s veškerým vybavením, ale i část strojovny, ochladili jsme se o velký model ledovce a navštívili kinosál s projekcí zaměřenou na stavbu samotné obří lodi. Zajímavé a mnohdy smutné byly příběhy reálných cestujících, jejichž jména se objevila i na našich vstupenkách - palubních lístcích a díky tomu jsme na konci jmenovitě zjistili, jestli jsme zánik "nepotopitelného" parníku přežili. To vše bylo ještě obohaceno úkoly a hádankami a možností koupě suvenýrů nebo vstupu do 3D sálu. 
Plni dojmů jsme v odpoledních hodinách dorazili zpátky ke škole, jízda autobusem byla plně hrazena z grantu Olomouckého kraje. 
 
Mgr. Hana Chudá

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!