Třetí adventní neděle 16. 12. 2018 byla příležitostí ke krásnému kulturnímu oddechu v předvánočním shonu. Zcela zaplněný místní kostel sv. Mikuláše tentokrát nerozezněly písně tradičního vánočního koncertu.
Děti pěveckého kroužku ZŠ společně se zpěváky Šumvaldského pěveckého sboru se představili s divadelním zpracováním starodávného biblického příběhu. Herecké výkony Josefa a Marie (Saša Wiedermannn a Veronika Vlčková), krále Heroda (Lucka Répalová), pasáčků (Aneta Kokošková, Anna Krestýnová, Mikuláš Straka, Barbora Vaňková, Hana Luňáčková), andělů (Evelína a Matylda Kaňákovy, Anna Šenková, Hana Polcová), Tří králů (Ondřej Podešva, Štěpán Urban, Jan Schreier) a dalších (Adéla Libánková, Rozárka Štěpaníková, Nikola Ponížilová, Adéla Krestýnová) zaslouží obdiv. Roli vypravěče bravurně zvládl Kryštof Nikl. Vše umocňoval společný zpěv nejmladší a nejstarší generace.
Na úvod zazněla z kůru sólová vystoupení Lenky Zatloukalové (trumpeta), Gabriely Koldové (zpěv), Pavla Urbáška (varhany) a Anety Jenáčkové (zpěv).
Veliké poděkování, alespoň touto formou, zaslouží učitelky Šárka Kallerová a Jaroslava Krestýnová, které nádhernou akci připravily.

Mgr. Ladislav Vyhnálek

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!