V úterý 5. června 2018 měli naši šesťáci a sedmáci tak trochu jiné odpolední vyučování. Přijel totiž za námi amatérský archeolog a detektorář pan Martin Novák, který se věnuje archeologii v našem blízkém okolí již přes dvacet let. Spolupracuje s Vlastivědným muzeem v Šumperku i Olomouci, kam své nálezy odváží k odbornému průzkumu.
K nám si s sebou přivezl profesionální detektor kovů a několik kufrů se svými nálezy. Nejstarší byly úlomky nástrojů a ozdob z doby bronzové. Nejvíce předmětů však bylo z doby přemyslovské, husitské, pozdního středověku a počátku novověku. Žákům se nejvíce líbily zbraně z napoleonských a obou světových válek . Nejúžasnější bylo, když nám pan Novák dovolil si všechny exponáty vzít do rukou a podrobně prozkoumat. Kdo z nás měl někdy v ruce originální bronzovou sponu našeho pravěkého předka, na hlavě několikrát prostřelenou helmu z druhé světové války nebo držel dýku wehrmachtu?

Mgr. V. Piková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Fotografování tříd
27.05.2019 (08:00 - 10:00)
Pythagoriáda - okresní kolo
28.05.2019 (08:00 - 12:00)
Generální zkouška na tělovýchovnou akademii
31.05.2019 (08:00 - 12:00)
Tělovýchovná akademie
01.06.2019 (14:00 - 17:00)

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!