V adventním čase (13.12.2017) děti ze třetí, čtvrté a páté třídy cestovaly do Náměště na Hané, aby zde navštívily místní zámek a podlehly kouzlu adventu. Nejprve jsme si prohlédli zámeček, jehož salony dýchaly vánoční atmosférou. V každé místnosti stál vysoký stromeček a pokaždé se pyšnil jinými ozdobami. Zaujala nás nejen vánoční výzdoba, ale také nábytek různých stylů, vzácný porcelán, lustry, zrcadla i bohatě zdobené kočáry olomouckých biskupů a arcibiskupů. Dobovou atmosféru dokreslila pohádka O líném Honzovi, kterou sehráli místní a také výklad mladé kněžny o štědrovečerní tabuli. Milá průvodkyně vyzkoušela znalosti dětí o adventu, připomenula vánoční zvyky a na závěr prohlídky jsme si společně zazpívali koledu.Ale to ještě zdaleka nebylo vše.

Měli jsme možnost navštívit trh s výrobky šikovných řemeslníků, uchvátily nás dřevěné a háčkované ozdoby na stromeček, mýdla všech vůní a barev a také výrobky z keramiky. A když už jsme utratili všechny korunky, zasedli jsme ke stolu ve výtvarné dílně a vyrobili jsme si vlastní vánoční ozdobu. Byla to modrá skleněná baňka, kterou jsme si ozdobili třpytkami dle vlastního gusta.

Návštěvu zámečku jsme zakončili procházkou v zámeckém kruhovém parku, kde jsme objevili staré koupaliště, malebný altán a celou řadu známých druhů stromů či keřů. Na památku jsme si pořídili pár fotek a okouzleni adventem jsme se vraceli zpět do našich domovů.

Mgr. Petra Šenková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!