Zlatý list

Každoročně se žáci naší školy účastní přírodovědně – ekologické soutěže Zlatý list, nejinak tomu bylo i letos. Soutěž, kterou pořádal DDM Uničov, se konala v pátek 5. května 2017 v uničovském parku. Na sedmi stanovištích si družstva žáků poměřila své znalosti z oborů geologie, paleontologie, astronomie, meteorologie, botanika, ptáci, savci, ryby, obojživelníci, plazi, ochrana přírody a životního prostředí. Ve Zlatém listu je kolektiv reprezentován ve dvou kategoriích (mladší a starší žáci) šestičlenným družstvem, které se při soutěži dělí na dvě tříčlenné hlídky. Rozhodují vědomosti a čas.

Družstvo mladších žáků (N.Bartoňková, K.Navrátilová, H.Hejlová, V.Fiala, D.Kasal, M.Hofman) obsadilo krásné 4. místo a družstvo starších žáků (L.Dobrozemská, P.Urbášek, V.Večeřa, B.Navrátil, J.Číka, J.Polc) skončilo na 8. místě.

Všem soutěžícím děkuji za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Petra Šenková

Zlaty_list_2017