V úterý 11. února 2014 zhlédli žáci druhého stupně představení Černá komedie v šumperském divadle. Vtip této komedie, která se hraje na světových jevištích už bezmála padesát let, spočívá v záměně světla a tmy. Postavy se v plném světle nevidí, a tak vzniká nespočet vynikajících příležitostí k rozehrání komických situací. Mladý sochař, který se svou snoubenkou očekává návštěvu jejího otce, přísného plukovníka, si pro vylepšení dojmu  tajně vypůjčí nábytek z bytu svého nepřítomného souseda. Ve stejnou dobu se má dostavit i milovník umění, který projevil zájem o koupi výtvarného díla. V domě však vypadnou pojistky a vše se ponoří do tmy. O humorné až lechtivé situace není nouze…

První stupeň naší ZŠ se ve čtvrtek 20. února setkal v Divadle Šumperk s medvědářem Kubou Kubikulou a jeho neposlušným, líným a mlsným medvídkem Kubulou. Děti přihlížely jejich putování světem a snad se nezalekly ani medvědího strašidla Barbuchy. Tato veselá pohádka se žákům 1.- 4. třídy velice líbila. Poděkování patří nejen hercům šumperského divadla, ale i SRPŠ, které hradilo dopravu na obě představení.

Trapas nepřežiju!  To není hláška našich žáků druhého stupně, ale název představení, které viděli ve čtvrtek 27. února v Uničově. Tam totiž přijela herečka Michaela Dolinová alias paní Ryposluch (Rychlá pomoc slušného chování), aby pomohla mladému muži Ladislavu Ondřejovi, známému ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ten se přestěhoval do nového města a bojí se nového kolektivu ve škole, nových učitelů, sousedů a holek! Více jak hodinová opravdu zábavná lekce slušného chování se zpěvy a tancem byla korunována spoluúčastí žákyně naší školy Káji Berkové na představení, když byla vyzvána, aby hrála dívku mladého chlapce a šla s ním do kina… Hereckého úkolu se zhostila odvážně a zdatně oběma hercům sekundovala. Po představení se ještě dlouhou dobu musel mladý herec s diváky a hlavně divačkami fotit a podepisovat se na plakátky či předloktí.

Mgr. Vladimíra Piková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!