Vánoční besídka byla čertovsky dobrá

Protože se naše škola pravidelně před Vánoci zapojuje do kulturního života obce, ani letos tomu nebylo jinak. Ve středu 4. 12. se konala vánoční besídka, které se tentokrát zúčastnili žáci z každého ročníku. Mohli jsme vidět přímo smršť pestrých tanců, písní a scének zaměřených na mikulášskou a vánoční tématiku. Na jevišti i v hledišti se to hemžilo čerty, baletkami, trpaslíky, biblickými postavami, zvířátky, zpěváky i hudebníky, nechyběla ani zábavně pojatá tombola. Scénky však byly nejen zábavné, ale také poučné; diváci poznali vánoční tradice v cizích zemích i to, co předcházelo narození Ježíše. Kdo neúčinkoval na pódiu, vypomohl s přípravou scén, ozvučením, kostýmy a dalšími pro divadelní scénu tolik potřebnými pracemi. Dětem hojně vypomohli učitelé i rodiče a sami žáci mohou být se svým úspěchem velmi spokojeni, proto všem zmíněným patří velké poděkování za práci i vytvoření příjemné předvánoční atmosféry.

Účast ze strany veřejnosti byla opravdu potěšující, výtěžek z dobrovolného vstupného je čerstvým příspěvkem do SRPŠ.

Mgr. Hana Chudá