P1010026

27. května se patnáct žáků z osmého a devátého ročníku vypravilo na exkurzi do největšího strojírenského závodu v naší republice – továrny Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Vyjeli jsme dopoledne vlakem ze stanice Červenka a po dvou přesedáních jsme dorazili do Mladé Boleslavi. V ní jsme navštívili centrum města, prohlédli si některé jeho zajímavosti a vydali se do muzea automobilů Škoda. Tam jsme absolvovali asi hodinu a půl trvající prohlídku i s odborným výkladem pana průvodce. Poté jsme nasedli do připraveného mikrobusu a v hustém dešti přijeli do samotného závodu. Měli jsme možnost vidět montáž motorů na lince, žáci si mohli prohlédnout kompletně rozmontovaný motor do Fabie a sledovali jeho postupné skládání do funkčního celku. Pak jsme se přemístili do nástrojárny a následně do lisovny, kde zrovna stříhací lis rozděloval ocelový plech na menší kusy, ze kterých se lisují díly karoserie.

Nazpět jsme jeli opět v hustém dešti, který v muzeu dokonce způsobil technické problémy s elektroinstalací.

Věřím, že se exkurze žákům zamlouvala a už nyní se mohou těšit na příští rok, kdy opět navštívíme nějaký významný podnik naší republiky.

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!