V úterý 7. května 2013 jsme vyjeli se žáky druhého stupně do naší metropole alespoň částečně zažít objevitelské nadšení Howarda Cartera, který před necelými sto lety v egyptském Údolí králů objevil nevykradenou hrobku faraona Tutanchamona. Žáci mohli spatřit všech sedm nádherných obalů a rakví mumie včetně překrásné zlaté masky, dále zlatá lůžka, trůny, truhlice, amulety, předměty denní potřeby a další nezbytnosti pro posmrtný život. Po dvouapůlhodinové prohlídce jsme se přesunuli metrem na Pražský hrad, kde začala druhá část exkurze – procházka po hlavních pamětihodnostech Prahy. Nadšení žáků nebralo konce, když se na Václavském náměstí dozvěděli, že mají konečně vytoužený rozchod a můžou si zajít do McDonalda. Zážitků si večerním rychlíkem odváželi opravdu hodně. Už samotná cesta vlakem byla nezapomenutelná, ale mnohým jistě utkví v hlavě focení s japonskými turisty před Matyášovou bránou na Hradě, oživlé sochy v centru, papoušci na Václavském náměstí, jezdící schody v metru, ale doufejme, že si občas vzpomenou i na majestátní chrám sv. Víta, nádherné panorama Hradčan, úchvatný rozhled od Hradu na město, chrám sv. Mikuláše, barokní sochy na Karlově mostě, domovní znamení v ulicích Starého města a samozřejmě na život a umění starých Egypťanů.

Mgr. V. Piková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!