Školáci lyžovali

Naši čtvrťáci a páťáci se již nemohli dočkat poslední lednové neděle. V tento den totiž odjížděli na týdenní zimní ozdravný pobyt do Karlova pod Pradědem. Hlavní náplní pobytu bylo zvládnutí jízdy na sjezdových a běžeckých lyžích, soutěže a hry na sněhu a pobyt v zimní přírodě. I když byla mezi dětmi téměř polovina nelyžařů, naprostá většina rychle zvládla jízdu na vleku a na svahu brzy vykrajovaly krásné obloučky. Všichni potom zvládli závěrečný závod ve slalomu. Jak dopadl? V chlapcích zvítězil Vilda Mráz, druhý byl Honza Galetka a třetí Filip Vepřík.  Děvčata dojela takto: 1. místo Natálka Jakešová, 2. místo Natálka Maršálková, 3. místo Kačka Smrčková.

Na chatě se potom v rámci přednášek děti dověděly zajímavé informace o nebezpečí hor, místě pobytu, mazání lyží, lyžařské výzbroji a výstroji. Největší ohlas vždy mělo promítání videa z vlastních lyžařských výkonů.

Co ještě k pobytu na horách patří? Samozřejmě večerní program plný soutěží, zpívání a diskotéka. Po závěrečném maškarním karnevalu se dětem ani nechtělo domů. V autobuse již spřádaly plány, jak přemluví rodiče ke společné návštěvě hor.

Mgr. Ladislav Vyhnálek