Den Země propuknul za krásného počasí

Každoroční oslavy Dne Země, které slaví celý svět počínaje 22. dubnem, se v naší škole uskutečnily  v pátek 27. 4. Žáci 8. a 9. třídy pod vedením třídních učitelek Evy Navrátilové a Hany Chudé nachystali pro zbytek školy devět stanovišť, jejichž úkolem bylo soutěžící nejen prozkoušet z jejich přírodopisných, ekologických a zeměpisných znalostí, ale hlavně je zaujmout. A to se jistě zdařilo.
Malí žáčci i žáci 2. stupně se stejnou urputností lovili "zlaté rybky", které jim neplnily přání, ale naopak zadávaly
úkoly, třídili odpad včetně toho nebezpečného, oblékali na sebe kostýmy dle přiřazeného ročního období a vyzkoušeli si také pantomimu. Kromě toho měli možnost zhlédnout zajímavá přírodopisná videa. V neposlední řadě pak si oživili již staré znalosti, získali nové anebo si uvědomili věci a souvislosti, nad nimiž dříve nepřemýšleli. V tento "volnější" den si určitě přišli všichni na své.
Mgr. Hana Chudá