V pondělí 19. března navštívili žáci naší školy výstavu ve Vlastivědném muzeu v Olomouci nazvanou Poznávej sám sebe. Výstava aktivovala jejich hravost, schopnost logického myšlení a kreativitu.

Žáci si mohli vyzkoušet sílu stisku vlastní ruky, otestovat čich, zjistit citlivost svého sluchu, poznat rychlost svých reakcí na různé podněty, luštit zvukové pexeso, změřit si hlasitost výkřiku, elektrický odpor vlastního těla vyluštit mnoho hlavolamů a záhad. K vyzkoušení zde byly připraveny chůdy, pedalo i kladina.

Interaktivní výstava nabídla žákům asi na 60 exponátech ponaučení, zábavu a spoustu informací o lidských smyslech a jejich klamech.

Mgr. Marie Řeřuchová