Na sokolském stadionu to v sobotu 4. 6. 2011 opravdu žilo! Těsně před 14. hodinou odpolední to vypuklo! Ptáte se: „Co?“ – No přece tradiční tělovýchovná akademie, která byla letos výjimečná, jelikož byla spojena s oslavami 100 let školy.
           
Slavnostně celý program zahájily mažoretky Libinky. Poté již napochodovali na plac všichni žáci mateřské školy a základní školy Šumvald a následovalo vyřazení vycházejících žáků MŠ a ZŠ.

Tento ceremoniál byl završen vyhlášením nejlepšího žáka – Davida Jaroše a nejlepšího sportovce – Marka Havlíčka. Deváťáci dostali na památku stříbrný přívěšek se znamením horoskopu, David navíc obdržel hodinky a Marek poukázku na sportovní zboží v hodnotě 500 Kč. Zmiňované dárky věnovalo SRPŠ, od školy holky a kluci dostávali pamětní listy a „nejžáci“ ještě upomínkové knihy a trička.           

Hlavním bodem v programu akademie bylo vystoupení žáků MŠ a ZŠ. Začínalo se těmi nejmenšími – dětmi z mateřské školky, ze kterých se po dobu secvičené skladby stali šmoulíci. Prvňáci a druháci se předvedli jako disco maniaci, 3. a 4. třída se vznášely s barevnými balónky. Černoši z afrického kmene z 5. ročníku uctili výročí školy svým rituálním tancem. Kluci z 6. a 7. třídy nastínili divákům, jaká je realita, když dva se rádi mají…a neváhali a dokonce se na chvíli stali sličnými dámami. Šesťačky a sedmačky se nazvaly „zumbíky“, protože v nácviku propojily zumbu a reklamní píseň na jeden nejmenovaný výrobek – Bobík J Dívky z 8. a 9. se nebály ukázat své ladné křivky a svůdně uzavřít taneční čísla jednotlivých tříd.           

Nesmíme zapomenout na „poštovní panáčky“ z družiny, kteří nachystali divákům překvapení na závěr – vypustili holoubky. Pomyslnou tečku ne seznamu školních vystoupení představovaly: taneční kroužek HIP HOP, který vede slečna Jitka Dubová, a taneční kroužek s děvčaty z 5. a 6. třídy, jenž funguje pod záštitou pí. uč. Chudé.           

Unikátní choreografii ve skladbě Prázdniny také předvedli cvičenci z ASPV Olomouckého kraje, kteří budou účastníky i světové gymnaestrády ve Švýcarsku.           

A kdo tentokrát získal „Šumvaldské srdce“? Výškař – rekordman Marek Havlíček! Dokázal, že mu titul Nejlepšího sportovce školy opravdu náleží. Svým obdivuhodným výkonem 185 cm nechal daleko za sebou ostatní soupeře.           

Pozdní odpoledne i večer dělala společnost návštěvníkům skupina Fofrovanka. Přibruslila i mistryně Evropy Lenka Buchcárová a pochlubila se svými hbitými končetinami při Freestyle slalomu a také při tanci – samozřejmě na bruslích. Mlsné oko diváků udivili bojovní tanečníci ze seskupení Capoiera Mataum ze Šternberka. Svalnatí a pohlední pánové – to bylo něco pro ženskou část publika – a aby ani pánové nepřišli zkrátka, tak se jim před očima vlnila a vrtěla Jitka Bačíková při ukázce břišních tanců.           

Nejen že jsme se výborně bavili, ale měli jsme možnost hojně se občerstvit. Pivíčko, masíčko, kdo si na co vzpomněl, všeho bylo dosti, a dokonce i paní kuchařky ze školní jídelny upekly báječné frgály nebo jsme se mohli osvěžit ledovým míchaným nápojem.           

A komu za tuto akci poděkovat? Především pořadatelům – ZŠ Šumvald, SRPŠ a obci Šumvald a v neposlední řadě též sponzorům a vystupujícím, bez kterých by se to neuskutečnilo.           

Sobotní show velkolepě končila překrásným čtvrthodinovým ohňostrojem! Výkřiky obdivu a skandování – ZŠ Šumvald! ZŠ Šumvald! – se nesly letním večerem! Tak opět za 100 let!

Mgr. Hana Pořízková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!