Blížící se oslavy v těchto dnech skutečně hýbou šumvaldskou školou. Vidíme to doslova na každém kroku. Také výtvarná soutěž, připravená koncem května pro žáky druhého stupně, byla motivována významnými mezníky v historii zdejší školy. Mladí výtvarníci se opravdu činili. Nejpilnější z nich soutěž obeslali ne jedním, ale třeba i trojicí výtvarných děl.           

Z velkého množství prací bylo v předkole vybráno 27 nejlepších, jež postoupily do finálového výběru. Výstavka vybraných prací byla instalována ve školní družině. A bylo skutečně na co se dívat. Byly tu krásné kresby či malby s pohledy na zdejší školu, několik velmi pečlivě vytvořených modelů, celá série znaků, emblémů a návrhů plaket k jednotlivým výročím a nechyběly ani práce plné fantazie, zobrazující nejrůznější činnosti ve škole. Porota tak musela důkladně zvažovat, které práce si ocenění zaslouží nejvíce.         

Nejúspěšnější výtvarníci byli oceněni ve čtvrtek 26. května, současně s vyhodnocením literární soutěže. Vítězkou výtvarné soutěže se stala žákyně 7. třídy Hana  Chlebníčková, která vytvořila model školního areálu a dva návrhy emblémů. Druhé místo obsadil David Ulmann (8. třída) díky grafickému listu a kolorované kresbě s pohledem na budovu školy. Třetím místem byl oceněn model učebny vytvořený žákyní 7. třídy Markétou Ospálkovou.        

Vítězové obdrželi knižní ceny a diplomy, ale drobný dárek dostali všichni účastníci. Oceněným vítězům gratulujeme a všem tvůrcům za jejich pěkné výtvarné práce děkujeme. Vzhledem k tak dobré kvalitě většiny výtvarných prací předpokládáme, že některé z obrázků a modelů vystavíme i v září v rámci hlavní výstavy.

Mgr. Jaroslav Krestýn

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!