V letošním školním roce se naše škola zapojila do dvou matematických soutěží – Matematického klokana, Pythagoriády. V soutěži Matematická olympiáda nebyl žádný úspěšný řešitel školního kola.


Třetí březnový týden je tradičně spojen s Matematickým klokanem. Do soutěže byli povinně zapojeni všichni žáci 2. až 9. třídy, kteří byli rozděleni do čtyř soutěžních kategorií: Cvrček (2. – 3. třída), Klokánek (4. – 5. třída), Benjamín (6. – 7. třída) a Kadet (8. – 9. třída). Ve všech kategoriích soutěžící řešili soubor testových úloh v čase 60 minut, přičemž vybírali jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Úlohy byly rozlišeny podle obtížnosti: úlohy za 3 body, 4 body a 5 bodů. Za každou špatnou odpověď se 1 bod odčítal. Nejlepších výsledků dosáhli tito žáci:
Kategorie Cvrček: 1. Matyáš Táborský (3. třída) – 62 bodů 2. – 3. Pavel Seidl (2. třída) – 51 bodů 2. – 3. Adam Vogel (3. třída) – 51 bodů

Kategorie Klokánek: 1. Bára Bezoušková (5. třída) – 88 bodů 2. Jaromír Zajíček (5. třída) – 85 bodů 3. Tomáš Krestýn (5. třída) – 81 bodů

Kategorie Benjamín: 1. Štěpán Smékal (7. třída) – 79 bodů 2. Filip Jáně (7. třída) – 71 bodů 3. Jakub Brachtl (7. třída) – 69 bodů

Kategorie Kadet: 1. Tereza Maitnerová (9. třída) – 72 bodů 2. Natálie Bartoňková (8. třída) – 59 bodů 3. – 4. Anna Axmannová (8. třída) – 58 bodů 3. – 4. Lenka Zatloukalová (9. třída) – 58 bodů

5. dubna 2019 se povinně zúčastnili všichni žáci 5. až 8. třídy již 42. ročníku Pythagoriády. Soutěžící řešili během 60 minut 15 úloh a za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Tedy maximálně možný počet bodů byl 15. Žáci s 10 a více body postoupili do okresního kola, které se konalo 28. května 2019 v Uničově na ZŠ Pionýrů. Své matematické schopnosti jeli do Uničova ukázat:
  • Štěpán Smékal (7. třída) – úspěšný řešitel okresního kola
  • Bára Bezoušková (5. třída)


Všem řešitelům matematických soutěží děkuji za vynaložené úsilí a gratuluji Štěpánovi Smékalovi a Báře Bezouškové za výbornou reprezentaci naší školy v okresním kole Pythagoriády.

Mgr. Pavlína ListíkováPoužití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!