Úspěšná vystoupení týmu dívek v košíkové měla další skvělé pokračování. Vítěz okresu Olomouc (Gymnázium Hejčín Olomouc) se vzdal účasti v krajském finále a tato možnost byla nabídnuta našim děvčatům. Což jsme samozřejmě neodmítli a v pondělí 25. 3. 2019 jsme se vypravili do Prostějova. V extraligové hale Sportcentra DDM se sešli vítězové okresů Jeseník (ZŠ Javorník), Šumperk (ZŠ Vodní Mohelnice), Prostějov (ZŠ Horáka Prostějov) a naše vesnická sestava. Do turnaje se nepřihlásil vítěz okresu Přerov.

Konkurence a kvalita obrovská. Prakticky všechna děvčata našich soupeřek nastupují v ligových soutěžích dívek nebo dorostenek. Vůbec jsme se toho nelekli a v turnaji sehráli důstojnou roli se skvělým výsledkem – třetím místem v Olomouckém kraji. Jak k tomu došlo? Hned v prvním zápase s pozdějším vítězem (ZŠ Horáka Prostějov) jsme aktivitou a dobrým zakončením soupeře zaskočili a v polovině prvního poločasu dokonce vedli 7:6. Kvalita se však postupně projevila především ve střelbě. Čekal nás Javorník – loňský vítěz celorepublikového finále!!! Do zápasu jsme vlétli jako uragán. Po pár minutách jsme vedli 9:0 a zaskočený Javorník pouze dotahoval. Zkušeně jsme zápas dotáhli k výhře 18:11. Ihned, bez přestávky k oddechu, pokračoval zápas s Mohelnicí. Ta mimochodem porazila i Libinu. Také v tomto utkání i přes prohru 8:26 jsme byli důstojným soupeřem. Spíše nám po předchozí výhře chyběla větší koncentrace. Vyrovnanou hru v poli rozhodovala opět kvalita střelby. Výsledky: Šumvald – ZŠ Horáka Prostějov 8:30, Šumvald – ZŠ Javorník 18:11, Šumvald – ZŠ Vodní Mohlenice 8:26 Sestava a body: B. Wiedermannová 25!!!, A. Mazurová 9, L. Zatloukalová, N. Štěpaníková, N. Bartoňková, M. Galetková, N. Coufalová, K. Gállová, K. Grmelová, A. Smékalová. Pořadí: 1. ZŠ Horáka Prostějov, 2. ZŠ Vodní Mohelnice, 3. ZŠ Šumvald, 4. ZŠ Javorník
Skvělý výsledek je velikou odměnou za dlouholetou poctivou přípravu. Velikým zážitkem bylo společné focení s ligovým týmem Olomoucka, který měl dopolední trénink. Děkuji všem děvčatům za výtečnou propagaci Šumvaldu na okresní a krajské úrovni a také starostovi J. Šenkovi za pomoc s dopravou hasičským autem. Mgr. Ladislav Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!