Kvalifikační okrskové kolo v košíkové chlapců mělo letos dvě změny proti předchozím ročníkům.

  1. - konalo se ve Šternberku (6. 3. 2019), protože se nenašel organizátor v Uničově.
  2. - premiérovou účast měli chlapci z Troubelic, kteří s basketbalem teprve začali.
Ve Šternberku na ZŠ Dr. Hrubého se tedy sešlo 6 škol. Byly rozlosovány do dvou samostatných skupin. Ve skupině B (Uničovské) jsme se nejprve utkali s Troubelicemi. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodla naše větší zkušenost a technická převaha. Druhý rozhodující zápas se ZŠ U Stadionu se od začátku vyvíjel v náš neprospěch. Náročnou fyzickou hru a agresivitu na hranici pravidel podpořili uničovští výbornou střelbou a v poločase jsme prohrávali 2:8. Ve druhém jsme se dostali do tempa, dařila se i střelba. Bohužel to stačilo jen na těsnou prohru 8:10. O velké překvapení se postarali troubeličtí. Výrazným rozdílem 15:6 zvítězili nad Stadionem. Téměř vše zařídil jeden hráč K. Gabriel. Tím vznikla situace, kdy se týmy porazili navzájem. O pořadí rozhodlo skóre. Všichni chlapci zaslouží pochvalu za maximální snahu a bojovnost.
Pořadí skupiny A (Šternberská): 1. ZŠ nám. Svobody, 2. ZŠ Dr. Hrubého, 3. ZŠ Svatoplukova
Pořadí skupiny B (Uničovská): 1. ZŠ Troubelice, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ U Stadionu Uničov
Výsledky skupiny B: Šu – Troubelice 9:6, Šu – Stadion 8:10, Troubelice – Stadion 15:6
Sestava a body: L. Zatloukal 8, P. Reichert 4, J. Petřík 5, V. Ryšavý, Š. Smékal, A. Navrátil, D. Kasal, V. Fiala, Š. Tužička

Okresní finále v košíkové dívek se konalo na stejné škole 7. 3. 2019. Děvčata od začátku potvrzovala, že tentokrát patříme k favoritům turnaje. Zkušeně zvládla malé zaváhání v prvním utkání s domácími – Dr. Hrubého. Nedařilo se nám proměňovat i vyložené příležitosti a rozhodnutí padlo až v prodloužení 4:2. Dvě jasná vítězství nad Šternberkem Svatoplukova a Troubelicemi (12:0 a 10:2) dala možnost ke střídání celých pětek. Do hry se tak dostala i děvčata ze 7. třídy. Před námi byl rozhodující duel s Gymnáziem Hejčín. Uspět proti ligovým hráčkám Olomouce byl z říše snů. Proč se o splnění snu nepokusit. Ještě minutu před koncem jsme tomu byli blízko. Za stavu 3:6 byl taktický pokyn jasný – trojbodový koš. Dva nadějné pokusy se nezdařily a děvčata z Hejčína v závěru zkušeně potvrdila vítězství. Také v posledním zápase (ZŠ nám. Svobody Štbk) se do hry dostala všechna děvčata. Nejvyšší výhrou 15:2 jsme potvrdili vynikající úspěch – 2. místo v okrese Olomouc!!! 
Tento výsledek je velkou odměnou všem děvčatům za celoroční poctivou přípravu.
Výsledky: Šu – Dr. Hrubého Štbk 4:2, Šu – Svatoplukova Štbk 12:0, Šu – Troubelice 10:2, Šu – Gymn. Hejčín 3:10, Šu – Nám. Svobody Štbk 15:2Pořadí: 1. Gymnázium Hejčín Olomouc, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Dr. Hrubého Šternberk, 4. ZŠ Troubelice, 5. ZŠ Svatoplukova Šternberk, 6. ZŠ nám. Svobody ŠternberkSestava a body: B. Wiedermannová 27!!!, A. Mazurová 11, A. Fojtů 2, M. Galetková 2, N. Bartoňková, K. Navrátilová, N. Coufalová 2, K. Gállová, K. Grmelová, A. Smékalová.

Mgr. L. Vyhnálek

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!