Kvalifikační okrskové kolo v košíkové chlapců mělo letos dvě změny proti předchozím ročníkům.

  1. - konalo se ve Šternberku (6. 3. 2019), protože se nenašel organizátor v Uničově.
  2. - premiérovou účast měli chlapci z Troubelic, kteří s basketbalem teprve začali.
Ve Šternberku na ZŠ Dr. Hrubého se tedy sešlo 6 škol. Byly rozlosovány do dvou samostatných skupin. Ve skupině B (Uničovské) jsme se nejprve utkali s Troubelicemi. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodla naše větší zkušenost a technická převaha. Druhý rozhodující zápas se ZŠ U Stadionu se od začátku vyvíjel v náš neprospěch. Náročnou fyzickou hru a agresivitu na hranici pravidel podpořili uničovští výbornou střelbou a v poločase jsme prohrávali 2:8. Ve druhém jsme se dostali do tempa, dařila se i střelba. Bohužel to stačilo jen na těsnou prohru 8:10. O velké překvapení se postarali troubeličtí. Výrazným rozdílem 15:6 zvítězili nad Stadionem. Téměř vše zařídil jeden hráč K. Gabriel. Tím vznikla situace, kdy se týmy porazili navzájem. O pořadí rozhodlo skóre. Všichni chlapci zaslouží pochvalu za maximální snahu a bojovnost.
Pořadí skupiny A (Šternberská): 1. ZŠ nám. Svobody, 2. ZŠ Dr. Hrubého, 3. ZŠ Svatoplukova
Pořadí skupiny B (Uničovská): 1. ZŠ Troubelice, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ U Stadionu Uničov
Výsledky skupiny B: Šu – Troubelice 9:6, Šu – Stadion 8:10, Troubelice – Stadion 15:6
Sestava a body: L. Zatloukal 8, P. Reichert 4, J. Petřík 5, V. Ryšavý, Š. Smékal, A. Navrátil, D. Kasal, V. Fiala, Š. Tužička

Okresní finále v košíkové dívek se konalo na stejné škole 7. 3. 2019. Děvčata od začátku potvrzovala, že tentokrát patříme k favoritům turnaje. Zkušeně zvládla malé zaváhání v prvním utkání s domácími – Dr. Hrubého. Nedařilo se nám proměňovat i vyložené příležitosti a rozhodnutí padlo až v prodloužení 4:2. Dvě jasná vítězství nad Šternberkem Svatoplukova a Troubelicemi (12:0 a 10:2) dala možnost ke střídání celých pětek. Do hry se tak dostala i děvčata ze 7. třídy. Před námi byl rozhodující duel s Gymnáziem Hejčín. Uspět proti ligovým hráčkám Olomouce byl z říše snů. Proč se o splnění snu nepokusit. Ještě minutu před koncem jsme tomu byli blízko. Za stavu 3:6 byl taktický pokyn jasný – trojbodový koš. Dva nadějné pokusy se nezdařily a děvčata z Hejčína v závěru zkušeně potvrdila vítězství. Také v posledním zápase (ZŠ nám. Svobody Štbk) se do hry dostala všechna děvčata. Nejvyšší výhrou 15:2 jsme potvrdili vynikající úspěch – 2. místo v okrese Olomouc!!! 
Tento výsledek je velkou odměnou všem děvčatům za celoroční poctivou přípravu.
Výsledky: Šu – Dr. Hrubého Štbk 4:2, Šu – Svatoplukova Štbk 12:0, Šu – Troubelice 10:2, Šu – Gymn. Hejčín 3:10, Šu – Nám. Svobody Štbk 15:2Pořadí: 1. Gymnázium Hejčín Olomouc, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Dr. Hrubého Šternberk, 4. ZŠ Troubelice, 5. ZŠ Svatoplukova Šternberk, 6. ZŠ nám. Svobody ŠternberkSestava a body: B. Wiedermannová 27!!!, A. Mazurová 11, A. Fojtů 2, M. Galetková 2, N. Bartoňková, K. Navrátilová, N. Coufalová 2, K. Gállová, K. Grmelová, A. Smékalová.

Mgr. L. Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!