Okrskové kolo (přeboru základních škol okresu Olomouc) v košíkové chlapců jsme pořádali ve středu 16.3.2011 v tělocvičně naší školy. Z okrsku Uničov se do soutěže přihlásily pouze ZŠ Pionýrů a U Stadionu, proto jsme turnaj doplnili o „nesoutěžního“ účastníka – ZŠ Libina.

Tradiční soupeři z Uničova přijeli výborně připraveni a motivováni konečně Šumvald porazit. Přes naši velkou snahu, odhodlání a velké nasazení jsme poprvé v tomto roce prohráli. V tabulce okrsku pak došlo k vyrovnané situaci – vzájemných porážek. O výsledku rozhodovalo skóre. O jediný koš jsme skončili na nepostupovém druhém místě. Přece jen se projevila absence několika hráčů – především M. Havlíčka. Všechny výsledky se započítávaly do dvou tabulek – v té celkové jsme zvítězili. Další zajímavostí, která svědčí o kvalitě této skupiny je, že ZŠ Pionýrů následně vyhrála okresní finále.

Výsledky: Šu – Pionýrů 9:8, Šu – Libina 15:6, Šu – U Stadionu 13:15

Pořadí okrsku: 1. Pionýrů, 2. Šumvald, 3. U Stadionu

Celkové pořadí: 1. Šumvald, 2. Pionýrů, 3. Stadion, 4. Libina

Sestava a body: J.Kaller 4, M. Kolář 8, T. Krabica 2, D. Richter 8, S. Straka, P. Kyselý 7, P.Bos 2, Z. Bartoněk, D. Kamler 6, M. Galetka

 

Přebor okresu Olomouc v košíkové dívek se konal ve Šternberku 17. 3. 2011. Zúčastnilo se jej celkem 7 týmů. Naše děvčata byla nalosována do velmi těžké čtyřčlenné skupiny s olomouckými školami Hálkova a M. Horákové. Přes statečný a bojovný výkon se nám nepodařilo postoupit do závěrečných zápasů. Cenná byla remíza s Velkou Bystřicí a také nesmírně vyrovnaný souboj (pouze 2:8) s celkovým suverénním vítězem okresu Olomouc - ZŠ Hálkova Olomouc. Jen pro porovnání - Hálkova ve finále porazila vítěze druhé skupiny, Šternberk 24 : 4.

Výsledky: Šu – V. Bystřice 4 : 4, Šu – M.Horákové Olomouc 0 : 8, Šu – Hálkova Olomouc 2 : 8

Sestava a body: V. Hrabáčková 4, A. Smékalová, L.Hubičková, A. Horáková, T. Pavelková, H. Wiedermannová, L. Lašáková, T. Vepříková 2, P. Kantorová

Mgr. Ladislav Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!