Technická soutěž

V letošním školním roce 2015/2016 se žáci Zatloukalová Lenka, 6. roč. a Zatloukal Luděk, 6. roč. přihlásili do druhého ročníku technické soutěže, kterou pořádala Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž byla určena pro žáky 6. – 9. ročníků, kteří disponují tvůrčím technickým nadáním a dovednostmi v technicky zaměřených předmětech. Soutěž probíhala ve třech kolech. První dvě kola probíhala tak, že žáci pracovali na zadání v pracovních činnostech. V prvním kole, které proběhlo 18. prosince 2015, měli žáci za úkol zhotovit model koloběžky z navrženého technického materiálu (kov, dřevo, plast a jejich kombinace). Oba naši žáci postoupili se svými modely koloběžek do druhého kola, které se konalo 11. března 2016. Zadáním druhého kola bylo krmítko pro ptactvo. Naši žáci vyrobili krmítka ze dřeva. Bohužel žákyni Lence Zatloukalové se nepodařilo postoupit do třetího finálového kola. Luděk Zatloukal postoupil do třetího kola, které se konalo 3. května 2016 v Olomouci na Pedagogické fakultě. Do finále se dostalo jedenáct žáků ze základních škol v Olomouckém kraji. Žáci dostali zadání úkolu, technický materiál, nástroje, pomůcky a nářadí. Museli během tří hodin co nejlépe splnit úkol. Zadáním třetího kola byl vodní dopravní prostředek a žáci měli za úkol rozvíjet svou fantazii a vytvořit výrobek. Luděk Zatloukal zvolil plachetnici. Velká gratulace patří našemu žákovi Luďkovi Zatloukalovi, který se umístil na nádherném třetím místě.  Na všechny žáky čekaly krásné hodnotné ceny. Děkuji žákům za účast v soutěži.

Mgr. Jiří Krestýn