Technická soutěž

V loňském školním roce 2013/2014 se žáci Milan Reichrt a Jan Pěček přihlásili do technické soutěže, kterou pořádala Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž byla určena pro žáky 6. – 8. ročníků, kteří disponují tvůrčím technickým nadáním a dovednostmi v technicky zaměřených předmětech. Soutěž probíhala ve třech kolech. První dvě kola probíhala tak, že žáci pracovali na zadání v pracovních činnostech. V prvním kole měli žáci za úkol zhotovit hlavolam z navrženého technického materiálu (kov, dřevo, plast a jejich kombinace). Oba naši žáci zhotovili hlavolam ze dřeva a postoupili do druhého kola, ve kterém zhotovovali dopravní prostředek. Oba žáci si vybrali loď a svědomitě na ní pracovali. Postoupili do třetího kola, které se konalo 23. 4. 2015 v Olomouci na Pedagogické fakultě. Do finále se dostalo deset žáků ze základních škol v Olomouckém kraji. Žáci dostali zadání úkolu, technický materiál, nástroje, pomůcky a nářadí. Museli během tří hodin co nejlépe splnit úkol. Zadáním třetího kola byla mimozemská civilizace a žáci měli za úkol rozvíjet svou fantazii a vytvořit výrobek, který se týká mimozemské civilizace. Oba naši žáci si vybrali vesmírnou raketu. Bohužel se žáci sedmého ročníku neumístili na předních příčkách. Milan Reichrt se umístil na osmém místě a Jan Pěček na desátém místě. Žáci si ze soutěže odnesli krásné hodnotné ceny a bohaté zkušenosti. Děkuji žákům za účast v soutěži.

Mgr. Jiří Krestýn