Jablíčkový den

 

apple_1Ve středu 9. 10. 2013 proběhl na 1. stupni ZŠ projekt Jablíčkový den. Jak už název napovídá, celé dopoledne bylo věnováno plodům naší zahrady. První část projektového dne jsme zahájili ve třídách oblečení v barvách jablek. Děti počítaly slovní úlohy s jablky, zjišťovaly zajímavé informace o jablíčkách, recitovaly známé i méně známé básničky, zpívaly písničky nebo pozorovaly mikroskopem jablečnou slupku. Nechyběla zde ani vlastní slohová a výtvarná díla žáků. V rámci tříd jsme vyhlásili i soutěž o nejkrásnější jablíčko, za něž žáci obdrželi diplom a sladkou odměnu. V tento netradiční den jsme si také pochutnali na dobrotách, které děti připravily pro svoje spolužáky. Na závěr dopoledne si žáci zasoutěžili v parčíku u školní jídelny, samozřejmě jak jinak než s jablíčky. Jablíčkový den se velmi povedl, a my už se teď těšíme na další netradiční vyučování!

Mgr. Jitka Motáňová

apple_BW
Co se to dnes chystá jen? Velký jablíčkový den!
Co to asi znamená?
Že jablíčko svátek má. Bude jich tu hrozně moc,
sladkých, trpkých, kyselých,
přijďte nám na pomoc, ať nás bříško nebolí.