Matematické úspěchy

Markéta Ospálková a Hanka Chlebníčková se již několik roků zapojují do nejrůznějších matematických soutěží. Také letos se obě deváťačky pustily do řešení nesmírně obtížných příkladů matematické olympiády. Píle a pracovitost, se kterou téměř dva měsíce řešily 6 příkladů základního kola, přinesla své ovoce. Obě se staly úspěšnými řešitelkami a postoupily do okresního kola, které se konalo ve středu 23. ledna na fakultní matematické škole ZŠ Stupkova Olomouc. Bohužel se jej nezúčastnila z důvodu nemoci Hanka Chlebníčková. Markéta Ospálková se v silné konkurenci studentů gymnázií (Hejčín, Slovanské, Uničov) neztratila a obsadila vynikající 4. místo. Celkem se matematické olympiády zúčastnilo 29 žáků okresu Olomouc.

Oběma děvčatům děkuji za vytrvalost v přípravě a přeji hodně dalších úspěchů v matematických i jiných soutěžích.

Mgr. Ladislav Vyhnálek