Dne 6. 12. 2012 proběhla na SPŠ a SOU v Uničově soutěž pro žáky základních škol, kteří měli možnost změřit své dovednosti v psaní na klávesnici. Celkem se přihlásilo z okolí Uničova 114 žáků z 12 škol. Nejlepším soutěžícím se stal Radek Müller ze ZŠ Litovel Vítězná. Soutěž pořádali studenti 4. ročníku oboru obchodní akademie, která má na průmyslové škole dlouholetou tradici (18 let). Soutěž se uskutečnila za účasti manželů Heleny a Jaroslava Zaviačičových, kteří jsou autory výukového programu desetiprstové hmatové metody - ZAV. Ing. Helena Zaviačičová je mistryní světa v psaní na klávesnici a během soutěže předvedla krátkou exhibici svého mistrovství všem soutěžícím, ale také studentům pořádající školy.

Z naší školy se soutěže zúčastnili tito žáci z 8. a 9. třídy:

Wiedermann Lukáš, Bedáňová Martina, Vepříková Leona, Machalová Dominika, Dubový Miloslav, Kantor Petr, Šléška Jan, Kokoška Martin, Zámečník Stanislav, Gerhát Vojtěch, Recová Natálie, Polc Radek.

Soutěžili jsme proti týmu Dlouhé Loučky, kde Stanislav Zámečník vybojoval krásné 3. místo – 48 lekcí. Pan Zaviačič naše žáky chválil s tím, že v tomto programu nikdy nepsali, a přesto dosáhli velice dobrých výsledků. Žák, který napíše napoprvé 40 a více lekcí za 30 minut, je velký talent. Příští rok se soutěže jistě opět zúčastníme a doufám, že ve velké konkurenci uspějeme ještě lépe, než v letošním roce. Všichni soutěžící obdrželi věcné ceny a mohli se seznámit se studiem na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti v Uničově.

Mgr. Jiří Krestýn

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!