Jako každoročně se začátkem června konala Školní tělovýchovná akademie. Nezklamala očekávání ani tentokrát. A co zajímavého letos přinesla? Přehlídku těch nejpestřejších vystoupení, kterých se učitelky mateřské a základní školy spolu s dětmi zhostili na výbornou. Nechybělo nám tu vystoupení malých slůňat, pohotových hasičů, akčních pirátů, neposedných včelek, loutek marionet i s provázky pro jejich pohyb, objevili se tu také zmrtvýchvstalí zombíci, ruští Ivánci s Nastěnkami a čarodějnicí, další vlnu adrenalinu pak zvedl divákům Jožin z bažin nebo třeba čertíci a andělé v podání nejstarších dívek základní školy. Nelze opomenout také vystoupení tanečních kroužků z 1. a 2. stupně.

Ještě než se celý program "rozjel naplno", byli vyhlášeni a stříbrným řetízkem SPRŠ oceněni vycházející žáci z 9. a 5. třídy, přitom se diváci dozvěděli, na kterou školu byli přijati. Nechybělo také každoroční vyhlášení nejlepšího žáka a sportovce školy, přičemž první z těchto cen si odnesla matematicky nadaná Markéta Ospálková z 8. třídy, cenu sportovce roku potom tělesně zdatný Jakub Tužička z 9. třídy. Oba ocenění získali stříbrný řetízek od SRPŠ a diplom a tričko věnované ZŠ Šumvald. Významného ocenění se také dostalo dvěma odcházejícím pedagogům, p. uč. Ludmile Plškové a p. uč. Jaroslavu Krestýnovi, kteří se pro školu za léta praxe mnohým zasloužili. Poslední ocenění patřilo týmu kuchařek základní školy, jejichž Šumvaldské koláčky získaly letos certifikát komise MAS za Olomoucký kraj.

Ani závěrečná soutěž Šumvaldské srdce nezklamala. Ve skoku vysokém obhájil svůj titul sportovce a na 1. místě se umístil Jakub Tužička z 9. třídy, 2. místo obsadil David Ulmann z 9. třídy a na 3. místě skončil Tomáš Dostál z 8. třídy.
Celá akce proběhla za příjemné atmosféry, při bohatém občerstvení a za hojné návštěvnosti diváků.
Mgr. Hana Chudá

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!