DÍVKY:
Velkého úspěchu dosáhly dívky v okresním finále, které se konalo 15.3.2012 na ZŠ Dr. Hrubého Šternberk. Na turnaj jsme nejeli s velkými ambicemi. Děvčata však prohrála pouze první utkání se suverénním vítězem celého turnaje, ZŠ Dr. Milady Horákové Olomouc. Vyrovnaný zápas (o vítězství rozhodl jediný koš v závěru zápasu) nás nastartoval k výbornému výkonu a vynikajícímu 2. místu v okrese Olomouc. Je to historicky nejlepší umístění dívek.
Výsledky: Šu – ZŠ Dr. M.Horákové Olomouc 10:12, Šu – ZŠ Šternberk II. 6:4, Šu – Gymn. Šternberk 6:2, Šu – ZŠ Dolany 8:4, Šu – ZŠ Šternberk I. 6:0
Pořadí: 1. ZŠ Dr. Milady Horákové Olomouc, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Šternberk II., 4. ZŠ Dolany, 5. ZŠ Šternberk I., 6. Gymn. Šternberk
Sestava a body: V. Hejlová 2, P. Kantorová 8, T. Vepříková 2, H. Chlebníčková 6, M. Ospálková 2, L.Vepříková 12, V. Blumtrittová 4, G. Hejná, G. Brachtlová, L. Hrabáčková

 
CHLAPCI:
16. 3. 2012 se hrálo postupové okrskové kolo v košíkové chlapců na Gymnáziu Uničov. Chlapci splnili nevděčnou úlohu favorita a suverénně postoupili do okresního finále. Letošní bilance týmu je úctyhodná – samá vítězství. O to zajímavější bude měření sil s nejlepšími týmy v Olomouci 21.3.2012.
Výsledky: Šu – ZŠ Pionýrů Uničov 24:0, Šu – Gymn. Uničov 24:12
Pořadí: 1. ZŠ Šumvald, 2. ZŠ Pionýrů Uničov, 3. Gymn. Uničov
Sestava a body: Z. Bartoněk 8, M. Galetka 4, L. Gux 2, D. Kamler 6, J. Tužička 18, D. Ulmann, P. Vepřík 4, T. Dostál 6, J. Šléška

Okresní finále se konalo ve středu 21.3.2012 na ZŠ Tererova Olomouc za účasti 4 vítězů okrskových kol. I tady jsme potvrdili vysokou herní kvalitu a výborné výsledky celé letošní sezóny. Prohráli jsme jediné utkání s jednoznačným vítězem - domácí školou a obsadili 2. místo v okrese Olomouc. Pochvalu zaslouží celý tým za výbornou reprezentaci školy i obce. Střelecky opět dominoval Jakub Tužička – 26 bodů!!! Zdeněk Bartoněk byl zařazen do nejlepší „pětky“ turnaje.
Výsledky: Šu – ZŠ Dr. Hrubého Šternberk 28:12, Šu – ZŠ Tererova Olomouc 2:20, Šu – Velký Týnec 24:11
Pořadí: 1. Tererova Olomouc, 2. Šumvald, 3. Hrubého Šternberk, 4. Velký Týnec
Sestava a body: Z.Bartoněk 10, M.Galetka 4, L.Gux, D.Kamler 8, D.Linhart, J.Tužička 26, D.Ulmann, P.Vepřík 6, T.Dostál, J.Šléška

Mgr. Ladislav Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!