Dopravní soutěž mladých cyklistů Uničov

Ve čtvrtek 16.5.2024 jsme se zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů v Uničově, které pořádal DDM Uničov a konalo se na uničovském dopravním hřišti. Počasí nám přálo, a tak jsme se vrhli do poměřování sil s dalšími základními školami z okolí (ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ a MŠ Medlov, ZŠ Šumvald, ZŠ a MŠ Újezd u Uničova, ZŠ Uničov Haškova, ZŠ Uničov Pionýrů a ZŠ a MŠ Červenka).

Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách – jízda na kole po dopravním hřišti, jízda zručnosti, zásady poskytování první pomoci a dopravní testy. Naši žáci si vedli dobře, družstvo 1.kategorie – Klára Urbášková, Nikol Švajdová, Filip Havelka, Rostislav Krestýn vybojovalo 5.místo a družstvo 2. kategorie – Aneta Kokošková, Anna Krestýnová, Pavel Seidl, Mikuláš Straka získalo 3.místo. Obě družstva nejlépe zvládla disciplínu poskytování první pomoci, kde neměli ani jeden trestný bod!

Děkuji všem zúčastněným žákům za pečlivou přípravu na soutěž, krásné výsledky a výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Petra Šenková