30. 4. 2024 Fotbalový McDonald´s Cup

V úterý 30. 4. jsme vyrazili na opačný konec okresu, kde byla vylosována naše skupina. Ve Velkém Týnci nás přivítalo krásné slunečné počasí a příjemný fotbalový areál. Celkem pět týmů se utkalo navzájem. Soupeři byli nad naše síly.  Přes veškerou snahu nám vždy utekl první poločas. Ve druhé půli již došlo k značnému zlepšení. Nejlepší výkon jsme podali v posledním zápase s jasným vítězem Velkým Týncem. První půli jsme obětavě ubránili. Sympatických 0:0 jsme nakonec ve druhé půli neudrželi. Trenér Petr Tomášek vystřídal postupně všechny hráče. I přes konečné páté místo jsme sklidili obdiv a pochvalu. Náš tým byl jednoznačně nejmladší – převažovali třeťáci a čtvrťáci. Kromě pěkné ceny  (batůžku) získali chlapci cenné fotbalové zkušenosti. Všem děkuji za odhodlaný a bojovný výkon. Děkuji také ochotným rodičům (P. Tomášek, J. Ryšánek, H. Grézlová) za zajištění dopravy.
Výsledky: Šumvald – Bělkovice - Lašťany 0:2, Šumvald – Šternberk Dr. Hrubého 0:3, Šumvald – Horka n. M. 1:5, Šumvald – Velký Týnec 0:5
Pořadí: 1. Velký Týnec, 2. Dr. Hrubého Šternberk, 3. Horka n. M., 4. Bělkovice Lašťany, 5. Šumvald
Sestava: F. Havelka, R. Krestýn, M. Polc, J. Vychodil, B. Richter, J. Ryšánek – 1 branka, J. Grézl, O. Tomášek, A. Urbášek, T. Šišma

Mgr. Ladislav Vyhnálek