11. 4. 2024 BASKETBAL DÍVKY

1. místo v okrese Olomouc!!!

Mimořádný výkon a skvělé umístění předvedly holky na okresním kole v basketbalu ve Šternberku. Ve čtvrtek 11. 4. 2024 se turnaje zúčastnilo 6 týmů. Hrálo se systémem „každý s každým“ vždy 1x 10´.
Ne zcela kompletní mladá sestava si suverénně poradila s domácí školou Dr. Hrubého a Svatým Kopečkem. Zvládli jsme i těžký a vyrovnaný zápas s olomouckou školou Dr. Milady Horákové. To nejtěžší nás čekalo nakonec. Strhující tempo zápas s Gymnáziem Hejčín jsme mohli vyhrát i prohrát. Výsledná remíza byla zcela zasloužená. Na závěr to byl souboj dvou neporažených týmů Šumvaldu a Heyrovského. Prestižní olomoucká sportovní škola předváděla náročnou fyzickou a dynamickou hru. Naše holky se jasného favorita nezalekly, vyždímaly ze sebe poslední zbytky sil a prohrály až po dramatickém průběhu sympatickým výsledkem 8:14.
Při rovnosti bodů (jako Gymnáziem Hejčín) nás nakonec pouze rozdíl skóre (2 koše) odsunul na nečekané vynikající 3. místo v okrese Olomouc.

Celý tým zaslouží pochvalu za odvážný a nebojácný výkon a skvělé umístění!!!!

Výsledky: Šu – Dr. Hrubého Šternberk 12:0, Šu – Sv. Kopeček 14:2, Šu – Milady Horákové Olomouc 10:8, Šu – Gymnázium Hejčín 6:6, Šu – Heyrovského Olomouc 8:14
Pořadí: 1. Heyrovského Olomouc, 2. Gymn. Hejčín, 3. ZŠ Šumvald, 4. Milady Horákové Olomouc, 5. Sv. Kopeček, 6. Dr. Hrubého Šternberk
Sestava a body:
Adélka Libánková 16, Anička Polcová 6, Kristýnka Červinková, Anetka Kokošková 20, Anička Krestýnová 2, Alenka Šalamounová 6, Bětka Bezoušková

Mgr. Ladislav Vyhnálek

bas1