Tradiční Vánoční turnaj v košíkové chlapců jsme uspořádali ve středu 14.12.2011. Zúčastnila se jej družstva ZŠ Libina, ZŠ U Stadionu Uničov, ZŠ Pionýrů Uničov a Gymnázium Uničov. Turnaj neměl jednoznačného favorita. O to příjemnější a překvapivé bylo vystoupení našeho týmu. Dokázali jsme si postupně poradit se všemi soupeři a obhájit loňské vítězství. Důležitý byl především první zápas s vyspělou a pohyblivou Libinou. O všem se rozhodovalo v posledním utkání. V něm se utkaly dva neporažené týmy: Šumvald – Uničov U Stadionu. Opět jsme lepší kombinací, nasazením a střelbou soupeře přehráli. Zajímavá situace nastala při určení pořadí na 2.-4. místě. Týmy se navzájem porazily a rozhodoval vzájemný rozdíl skóre. Rozhodoval jediný bod. Stadion (+1), Gymnázium (0), Libina (-1)!!! Pochvalou a cenou za výborný výkon a výsledek byla pro celý náš tým sladká odměna – dort. Ve všech zápasech se prosazoval mimořádnou střelbou Jakub Tužička – 37 bodů.

Výsledky: Šumvald – Libina 22:10, Šumvald – Gymnázium 14:9, Šumvald – Pionýrů 24:2, Šumvald – Stadion 17:6, Libina – Pionýrů 23:4, Libina – Gymnázium 21:18, Libina – Stadion 12:16, Stadion – Pionýrů 16:4, Stadion – Gymnázium 3:6, Gymnázium – Pionýrů 23:12

Pořadí: 1. ZŠ Šumvald, 2. ZŠ U Stadionu Uničov, 3. Gymnázium Uničov, 4. ZŠ Libina, 5. ZŠ Pionýrů Uničov

Sestava a body: L. Hodulík, L. Gux, P. Vepřík 4, J. Tužička 37, M. Galetka 16, D. Ulmann 6, Z. Bartoněk 10, T. Dostál 4, P. Dujsengaliev, J. Šléška

Mikulášský turnaj v košíkové dívek byl letos přesunut na středu 21.12.2011. Zúčastnila se jej děvčata ze ZŠ U Stadionu Uničov, ZŠ Šumvald a ZŠ Libina. Aby měl turnaj optimální počet 4 účastníků, vytvořila Libina dva týmy: A (starší) a B (mladší – „Opice“). Naše děvčata předvedla statečný a snaživý výkon, který stačil na konečné 4. místo. Pro tým, kde byla řada děvčat ze 6. a 7. třídy, to byly první zkušenosti, které zajisté zúročí v příštích letech. Především zápasy se Stadionem Uničov a Libinou A byly velmi vyrovnané a soupeřky jej rozhodly až v závěru. Turnaji dominovaly „Libiňačky“, které trénují třikrát týdně a mají ve svém středu „závodní“ hráčky ze Šumperka.

Výsledky: Šumvald – Stadion 8:11, Šumvald – Libina A 6:10, Šumvald – Libina B 6:32, Libina B – Stadion 24:6, Libina B – Libina A 21:18, Libina A – Stadion 15:10

Pořadí: 1. Libina B, 2. Libina A, 3. Stadion Uničov, 4. Šumvald
Sestava: V. Hejlová, P. Kantorová, V. Hrabáčková, H. Chlebníčková, L. Vepříková, D. Machalová, M. Bedáňová, M. Ospálková, N. Recová, V. Blumtrittová, G. Hejná, D. Kyselá, G. Brachtlová, J. Kyselá, L. Hrabáčková

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!