BASKETBALOVÝ TURNAJ DÍVEK - 1. MÍSTO

Poslední velkou akcí vydařené sezóny byl basketbalový turnaj dívek. Ten jsme uspořádali v naší tělocvičně ve středu 24. 5. 2023 za účasti čtyř týmů. Hrálo se systémem „každý s každým“ vždy 2x10´.
V prvních dvou zápasech jsme si s přehledem poradili se Stadionem Uničov a Troubelicemi. Pravidelně jsme střídali dvě pětky a do hry se zapojilo všech 12 hráček. Veliký aplaus sklidila Anetka Kokošková, která si zapsala první body. Dramatický zápas mezi Stadionem a Rudou skočil remízou i v prodloužení. O vítězství Rudy rozhodly až trestné hody.
Vyvrcholením celého turnaje byl závěrečný zápas dvou neporažených týmů – Rudy a Šumvaldu. Tento poslední krok zvládly holky skvěle. Náš koncentrovaný suverénní výkon od první minuty nedával soupeřkám žádnou šanci. Rychlé kombinace zakončovaly především Lucka Répalová a Adélka Libánková. Holky zaslouženě získaly pohár pro vítěze a zlaté medaile. O naší dominanci svědčí celkové skóre 99 : 22.
Nečekanou sladkou odměnu ve formě čokoládových medailí dovezl pro všechny týmy Franta Bačík – Čokoládovna Troubelice. Děkujeme.
Děkuji všem holkám za výborný týmový výkon!!!!
Výsledky: Troubelice – Ruda 2:22, Šumvald – Stadion 26:8, Stadion – Ruda 18:19 (prodl. + hody), Šumvald – Troubelice 27:6, Stadion – Troubelice 20:6, Šumvald – Ruda 46:8
Pořadí: 1. Šumvald, 2. Ruda n. M., 3. U Stadionu Uničov, 4. Troubelice
Sestava a body:
Lucka Répalová 38, Adrianka Jakešová 10, Adélka Bartoňková 5, Barunka Bezoušková, Natálka Kroupová 2,Verča Nováková 4, Adélka Libánková 26, Lucka Churavá 6, Natálka Kašpírová, Anička Polcová 2, Anetka Kokošková 4, Alenka Šalamounová 2
Mgr. Ladislav Vyhnálek