Celostátní florbalová soutěž OrionflorbalCup má za sebou již několik ročníků a získává si čím dál větší oblibu mezi školami. Naši mladší žáci letos dosáhli mimořádného úspěchu. Jen o vlásek jim unikl postup do krajského finále!!! Je to výsledek dlouholeté soustavné práce trenéra Vojtu Gerháta, který vede kroužek florbalu při naší škole. Především jemu, ale samozřejmě všem chlapcům i dívkám patří poděkování. Průběh a výsledky jednotlivých turnajů dle podkladů V. Gerháta zapsal Ladislav Vyhnálek.

Okrskové kolo starších žáků se konalo 14.11. na Gymnáziu Uničov. S favorizovaným domácím týmem jsme až v závěru přišli o vedení a zápas skončil remízou 3:3. V dramatických nájezdech strhli gymnazisté ve 13 sérii vítězství na svou stranu. Druhý vítězný zápas s Medlovem 5:3 nás posunul do semifinále. Tady jsme s pozdějším vítězem celého turnaje Dlouhou Loučkou svedli statečný souboj, který rozhodla jediná branka. Výsledek 0:1 nám přinesl pěkné 3. místo. Ten je o to cennější, že tým tvořili především hráči patřící do kategorie mladších žáků.

Sestava: Zdena Bartoněk, Lukáš Gux, Vendulka Blumtritová, Jana Gerhátová, Jan Šléška, Vojta Bednář, Petr Kantor, Vojta Gerhát, Jan Brachtl.

Okrskové kolo mladších žáků uspořádala ZŠ Medlov 16.11.

Zde se sjelo celkem 5 týmů, které se utkaly spravedlivým systémem „každý s každým“. Jeli jsme sem s vědomím, že již něco umíme a můžeme jen překvapit. Výkon a výsledek předčil očekávání. Po prvním celkem jednoznačném vítězství nad Medlovem přišel těžký soupeř – ZŠ Pionýrů. Ten rozhodla jedinou brankou utkání V. Blumtrittová. Nejcennější skalp jsme získali proti Gymnáziu Uničov. Soupeř na nás nastoupil jako jasný favorit a vítěz. O našem historickém vítězství rozhodl P. Kantor. V posledním zápase jsme porazili rivala z Troubelic a mohli oslavovat nejen vítězství v turnaji, ale především postup do okresního finále. To byla pro naše hráče ta nejlepší odměna za snahu a touhu vyhrát.

Výsledky: Šu – Medlov 7:3, Šu – Uničov Pionýrů 1:0, Šu – Gymn.Uničov 1:0, Šu – Troubelice 5:2.

Sestava: Vendulka Blumtritová, Jana Gerhátová, Jan Šléška, Vojta Bednář, Petr Kantor, Vojta Gerhát,Tomáš Wiederman, Jan Brachtl, Filip Ospálek

Okresní kolo se konalo v Olomouci (Slovanské Gymnázium) 22.11.

K postupu do Krajského kola chybělo 14 vteřin!!! Po prvním vítězství nad domácím Slovanským Gymnáziem 7:2 jsme uviděli šanci. Druhý zápas s Velkým týncem již mohl hodně napovědět. Vítězství 4:2 vzbudilo velký rozruch a rázem nás pasovalo do role „černého koně“ turnaje.  V rozhodujícím utkání proti ZŠ Demelova Olomouc jsme se dostali do vedení, které jsme zvýšili až na 3:0. V druhém poločase po chybách v obraně jsme inkasovali na 3:1. Takový byl stav ještě 1,5 min. před koncem. Nešťastně jsme dostali na 3:2. V zápětí, 28 vteřin před koncem, na 3:3 navíc z brankoviště což odporuje pravidlům. Rozhodčí gól uznal, ale i tato remiza nám stačila k postupu. Bohužel 14 vteřin před koncem jsme dostali gól na 4:3 který nás odsunul na krásné druhé místo. Tento zatím největší úspěch týmu byl zahalen velkým smutkem. Od postupu do Krajského kola nás dělilo zmíněných 14 vteřin .Kluci a holky byli po zápase doslova zdrceni a dlouho seděli v šatně se svěšenými hlavami v rukou. I přesto bych chtěl říci, že jsem pyšný na to co jsme dokázali.

Sestava:  Jan Šléška,Jan Brachtl,Kuba Zámečník,Vendulka Blumtritová,Jan Bazínek,Vojta Gerhát,Jana Gerhátová,Vojta Bednář,Zdena Bartoněk

Trenér Vojtěch Gerhát

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!