Přednáška Afrika – JAR, Svazijsko, Botswana 22.2.2024, MKZ Uničov

Přednášku pro žáky 5. - 9. třídy moderoval mladý cestovatel Tomáš Štěpán, který už odmalička snil o cestě na černý kontinent. Vždycky chtěl vidět pravou tvář Afriky, kterou znal z pohádky Lví král, z dokumentů a knížek. Jeho sen se mu splnil a se svou přítelkyní Pájou odcestoval na 2 měsíční cestu po Africe. Vyprávěl nám o tom, jak sledoval všechna ta zvířata, která se prohání nekonečnou savanou. Podařilo se mu vystopovat krále zvířat ve volné přírodě. Vychutnat si brzkou snídani při sledování stáda slonů. Být součástí okamžiku, kdy se kolem prohání šílenou rychlostí stádo gazel, zeber a pakoňů. Jeho cesta byla plná nezapomenutelných dobrodružství a setkání s místními obyvateli, ale také plná překážek a nástrah.
Poutavé vyprávění Tomáš doplnil promítáním fotografií a krátkých videí z cesty. O tom, že nás přednáška zaujala, svědčilo naprosté ticho v sále a množství dotazů na konci jeho povídání.
Pokud máte zájem, podívejte se na jeho webové stránky www.polihotrip.cz.
Mgr. Petra Šenková


2024 02 22 22024 02 222024 02 22 1