Prosinec ve školní družině

Prosinec je obdobím magie, radosti, kreativity, vzájemného sdílení a hlavně pro děti je to měsíc plný očekávání. Adventní čas jsme si užili i ve školní družině. Počátkem měsíce nám nástup sněhových vloček krátce připomněl, že je skutečně zima. Ačkoli jsme si její kouzlo užili zatím jen pár dní, i tak jsme stihli vyvětrat naše sáňkovací lopaty v parčíku, postavit několik sněhuláků a trochu se zkoulovat. Také se vždy moc těšíme na období sv. Mikuláše. Kdy jindy totiž zažijete školu plnou čertů, čertic, andělů a Mikulášů? V družině jsme si užili čertí rej a soutěžně čertovsky poměřili síly. V prosinci se nám také družina proměnila v malou pekárnu plnou sladkých vůní, skořice a perníku. Děti nám totiž pomohly na vánoční jarmark napéct máslové vánoční sušenky a perníkové anděly a vločky. Neopomněli jsme ovšem ani na tvoření a přípravu dárečku pro blízké. Od září jsme postupně usilovně pracovali na originálním, „věčném“ kalendáři. Děti s chutí a elánem kreslily, malovaly, stříhaly, lepily a různými výtvarnými technikami vytvářely k jednotlivým měsícům tematické obrázky. Věříme, že jejich jedinečný, osobní dárek obdarované mile potěšil. Kalendářní rok ve školní družině jsme symbolicky uzavřeli společným posezením u vánočního stromečku, zazpíváním koled, rozdáním nových dárků do naší družiny a přáním šťastného nového roku ve zdraví!
Těšíme se na nový rok a další nejen zimní aktivity a nová dobrodružství😊
Mgr. Jitka Řepíková, ŠD