Recitační soutěž

Pondělní odpoledne (4.12.2023) jsme strávili na vlnách poezie, protože se letos naši žáci poprvé zúčastnili Recitační soutěže pro žáky ZŠ a NG na Gymnáziu v Uničově.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích, 1.kategorie byla určena pro děti ze 4.- 6.třídy, 2.kategorie byla pro žáky 7.- 9.třídy. Naši školu reprezentovalo 8 recitátorů: S.Axmanová, A.Vitešník, F.Havelka, A.Šalamounová, B.Vaňková, Š.Urban, J.Schreier, A.Šenková. Jejich přednes hodnotila tříčlenná porota. Přestože konkurence z okolních škol byla velmi silná, naši přednášející se v ní rozhodně neztratili. Zabodoval Honza Schreier a dvojice Barča Vaňková se Štěpou Urbanem, kteří získali 3.místo.
Gratuluji všem soutěžícím k pěkným výkonům a moc jim děkuji za reprezentaci naší školy. Protože věřte, že přednášet básničky před třídou plnou cizích lidí vyžaduje jistou dávku odvahy a sebevědomí.

Mgr. Petra Šenková2023 12 04