Projektový den Halloween

Halloween je původní keltský lidový svátek, který se slaví 31. října především v anglosaských zemích. Každý rok si jej připomínáme v hodinách anglického jazyka, ale letos jsme se rozhodli, že mu věnujeme celý den. Ve škole bylo v úterý 31. 10. od rána rušno. Ze tříd se ozývaly strašidelné zvuky, děti přicházely v kostýmech, a tak jste tu mohli potkat nejen čaroděje a čarodějky, ale i duchy, zombíky nebo vlkodlaka. Prostory školy byly tematicky vyzdobeny vyřezávanými dýněmia jinými typickými strašidly.
V každé třídě paní učitelky přichystaly zábavné aktivity propojené se všemi vyučovacími předměty – žáci četli strašidelné příběhy, vymýšleli lektvary krásy a štěstí, zjišťovali informace o Halloweenu a Dušičkách, počítali a vážili dýně. Děti z 1. stupně pečlivě obcházely všechny nabízené stanoviště a s chutí zkoušely lovit příšerky z tajemného měšce, navlékat korálky v rukavici s dlouhými nehty, hrát halloweenský bowling, střílet míčky na upíra, vyrábět, luštit, kreslit... Bylo toho opravdu mnoho! Nechyběla ani strašidelná stezka v našem školním sklepě. Možná se někteří i trošičku báli, ale nakonec strach překonali a stezku se jim povedlo zdolat. Celý den byl skvělým zpestřením podzimního období a všichni jsme si jej náležitě užili!
Mgr. Jitka Motáňová