Den Země v DDM Uničov

Den Země v DDM Uničov
Ve čtvrtek 20. dubna jsme s prvňáky a druháky navštívili výukový program Den Země v DDM Uničov. V celém areálu bylo rozmístěno několik stanovišť zaměřených na přírodu, její ochranu a ekologii či třídění odpadu. Setkali jsme se s myslivci, rybáři i entomology. Poznávali jsme zvířata, povídali si o jejich  způsobu života, řešili jsme kvízy a rébusy. Největší překvapení nás však čekalo v suterénu hlavní budovy DDM. Zde se nachází několik terarií s exotickými plazy, o které se starají děti v rámci teraristického kroužku. Viděli jsme zde např. gekončíky, chameleony, hroznýše královského, nebo leguána zeleného, který se dokonce od dětí nechal pohladit. Dále se v suterénu nacházejí drobní hlodavci, andulky a oblovky, o které se starají děti v ZOO kroužku. Zde jsme se naučili vývojová stadia motýlů a informace o chovu drobných hlodavců. I přes chladnější počasí se nám akce velmi líbila. Odvezli jsme si spoustu zážitků a děti i  drobné dárky jako odměnu za správně splněné úkoly.

Mgr. Jitka Odehnalová